Erzurum ve Ağrı’da Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarına başvuran öğrenciler yerleştirildi

Erzurum’birlikte Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığına ilişkin 13’ü site merkezi, 7’si ise kâh ilçelerde olan 20 öğrenci yurduna başvuran eksiksiz öğrencilerin yerleştiği bildirildi.

Erzurum Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, faziletkâr öğrenimde yeni eğitim bilimi ve tedrisat yılına sınırlanmış eyyam kaldığı hatırlatıldı.

Açıklamada Erzurum’birlikte 7’si kız, 6’sı eş mektepli yurdu tutmak için 13’ü site merkezinde, birer adeti dahi Oltu, Narman, Pasinler, Horasan, Hınıs, İspir ve Aşkale ilçelerinde olan 20 az bulunduğu belirtilerek, “Bu yurtların 22 bin 124 mektepli kapasitesi bulunuyor. Bu yıl şehir merkezinde 13 bin 707 kız, 6 bin 67 eş mektepli sıkıntılı başvurusunda bulundu.”

Yurtlara öğrenci düzen sonuçlarının önceki fazının açıklandığı anlatılan açıklamada, ilde yurtlarda tevakkuf etmek üzere başvuran eksiksiz darülfünun öğrencilerinin yerleştirildiği vurgulandı.

Ağrı’üstelik bile memleket merkezi ve Patnos ilçesinde bakanlığa merbut öğrenci yurtlarına 6 bin 334 öğrencinin yerleştirildiği öğrenildi.

Share: