Eskişehir 2. Ulusal Yunus Emre Hentbol Turnuvası’na hazırlanıyor

Mihalıççık Spor Rical Hentbol Takımı’nın Süper Lig’e yükselmesi ile sabık sene Eskişehir’dahi planlı Yunus Emre El Topu Turnuvası’nı bu sene tekrar devam ettirme kararı verildiği açıklandı.

Mihalıççık İlçe Şehremini Çorum, 27-28-29-30 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2. Ulusal Yunus Emre Hentbol Turnuvasında, İstanbul Beykoz Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, Muğla Köyceğiz Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Mihalıççık Spor ‘un mücadelede edeceğini aktardı. Başkan Çorum, “Bu takımları kentimizde misafir etmekten çalım duyuyoruz” dedi.

“Eskişehir’e 35 sene sonradan aynı bökelik henüz yaşatmak istiyoruz”

Sabık sezon namağlup kendisine geçmiş Süper Lig’e çıktıklarını vurgulayan Mihalıççık Spor Erkekler El Topu Takımı Antrenörü Hüseyin Taşcan ise, “Eskişehir’in hentbol ile olan bağını ve geçmişini biliyoruz. Hentbol, burada çok sevilen benzeri branştır. Süper Lig’dahi tek olmamız, bize ayrı tıpkı gravite yüklüyor. Canlı ve güçlü benzeri ekimiz var. Bunun altını çizerek söylüyorum, yaş ortalamamız âdeta genç. Bu ekibi kurarken, elden bu sezona göre akım etmedik; geleceğe de yatırım yaptık. Maçlarımızı seyredenlerin şişman keyif alacağını düşünüyorum. Ayrımsız devir de tığ savaşım ederken afiyet almak istiyoruz. Sporun gerektirdiği yeryüzü akıllıcasına şeyi sahaya yansıtacağız. Eskişehir’e 35 sene sonra benzeri şampiyonluk elan yaşatmak istiyoruz” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: