Evladını terörün pençesinden kurtarmak talip 5 aile elan habitat eylemine katıldı

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları üzere HDP yer binası uğrunda sürdürdüğü oturma eylemine 5 eş daha katıldı.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı Diyarbakır annelerinin 3 Ilkgüz 2019’üstelik başlattığı oturma eylemi 1116’ncı gününde sürüyor.

20 yaşında dağa götürülen kızı Ilkbahar amacıyla Kayseri’den gelen ana Fatma Karakuş, 13 yaşında dağa kaçırılan oğlu Mal amacıyla Kırklareli’nden gelen baba Şakir Aslan, 16 yaşında dağa kaçırılan oğlu Osman üzere gelen asıl Naciye Sönmez, dağa götürülen oğlu Ersin için Muş’tan gelen cet Aleettin Koçhan, 19 yaşında kandırılarak dağa götürülen oğlu Yoksulluk için Muş’tan mevrut ana Besine Iştiyak de oturma eylemine karışma oldu.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla eyleme katılanlardan Fatma Karakuş, kızının 5 yıl evvel Samsun’da tababet fakültesinde okuduğu dönemde kandırılarak dağa götürüldüğünü belirtti.

“Elimizden aldılar yavrularımızı. Ilkbahar’ım seni çok özledik, temas ahit yolunu gözlüyoruz.” diyen Karakuş, kızına düzenlilik güçlerine konfirmasyon olması çağrısında bulundu.

Naciye Sönmez üstelik evlatlarına kavuşmak istediklerini belirtti.

Sönmez şunları söyledi:

“Çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızı orada bırakmayacağız. Bu partiyi kapatın. Bu insanları çöp tenekesi ettiler. Ciğerimizi lime lime ettiler. Çocuklarımızdan ne istiyorlar?”

Aleettin Koçhan, Besine Istem ve ata Şakir Aslan birlikte evlatlarına duydukları özlemi dile getirerek çocuklarına güvenlik güçlerine tasdik olmaları çağrısı yaptı.

Konuşmaların ardından aileler, HDP ile terör örgütü PKK aleyhine slogan attı.

Share: