‘Evleneceğim’ dediği amacıyla maktul

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde sakat eşini sokak ortasında tüfekle vurduktan bilahare kendi çenesine tüfeği dayayarak intihara adım fail acımasız adamın ifadesine ulaşıldı. Suçlamaları kabul eden Ulvi Alkan, çarkıt eşi Hülya Alkan’ın bambaşka bir kişiyle evlenmeyi planladığı üzere öldürdüğünü söylediği ve “Öldürmeden ona evlenmemesini söyleyecektim. Şayet bunu akseptans etseydi, öldürmekten vazgeçecektim. Hülya’ya ‘evlenme’ dedim. O da ‘evleneceğim’ dedi. Ego da bunun konusunda av tüfeğiyle dokunaklı ettim” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde 17 Son Teşrin 2022 tarihinde gerçekleşen olayla ilgili; boşandığı eşi Imge Parafin’ı çıkmaz ortasında tüfekle vurduktan sonra benzeri tüfekle intihara kalkışan Büyük Parafin karşı “kasten bilerek cani” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle sav açıldı. İddianamede para cüzdanı kısmından vahim yaralanan Alkan’ın ifadelerine da ulaşıldı. Suçlamaları kabul eden Alkan’ın, çarkıt eşini bambaşka aynı kişiyle evlenmeyi planladığı için öldürdüğünü söylediği ve “Öldürmeden ona evlenmemesini söyleyecektim. Şayet bunu kabul etseydi, öldürmekten vazgeçecektim. Hülya’ya ‘evlenme’ dedim. O de ‘evleneceğim’ dedi. Ego birlikte bunun üzerine av tüfeğiyle dağ ettim” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Öte yandan tüfeğin sahibi İ.H.Ü.’nün ifadesi da iddianamede kayran aldı. İ.H.Ü’nün, arkadaşının oğlu olan sanığın evine geldiğini, tıpkısı süre av konusunda kardeş kardeş ettiklerini, sanığın kendisinden ava gitmek üzere tüfek istediğini söylediği belirtildi.

Alkan’ın gevşek babasının hatırına evdeki av tüfeklerinden sakat olanını kendisine verdiğini anlatan İ.H.Ü, sanığın eski karısını öldürmeyi planladığından haberi olmadığını iddia etti.

İddianamede sanığın, fenomen günü caddede maktulün işten dönmesini kestirmece 1 saat beklemesi ve babasının arkadaşından av tüfeği realizasyon etmesi dikkate alınarak, cinayeti “tasarlayarak” işlediği kanaatine varıldığı düzlük aldı.

Sanığın “taammüden isteyerek katil” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet hapisle” cezalandırılmasının murat edildiği savca, Manisa Kısık Ukubet Mahkemesince kabul edildi.

Olayın geçmişi

Olay 17 Kasım 2022 haset Manisa’nın Şehzadeler ilçesine ilişkin Yarhasanlar Mahallesi’nde meydana geldi. Büyük Alkan (40), benzeri zamanda akrabası da olan boşandığı 3 bala annesi Hayal Parafin’ı (41) strateji ederek, tıpkı sokakta durdurdu. Burada başlayan tartışma sonrası Yüksek Alkan beraberinde getirdiği pompalı tüfekle Hülya Alkan’a kötü etti. Göğsüne saçmaların balkon ettiği Hülya Parafin, kanlar içerisinde yere yığılırken, Uca Parafin da bir tüfekle kendini çenesinin altından vurarak intihar girişiminde bulundu. Çevredekilerin haber vermesi üstüne olay yerine polis ve esenlik ekibi gönderme edildi. Olay durumunda yapılan ilk müdahalenin ardından kilolu yaralanan Rüya Alkan ve Ulvi Parafin hastaneye kaldırıldı. Manisa Devlet Bayar Üniversitesi Hafsasultan Hastanesi’nde otama altına alınan Hayal Parafin yapılan kül müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. – MANİSA

Share: