Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim bilimi paketi

Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Deniz Yanık, meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Nezaret adına çocukları kırtasiye ve kitap yönünden üstelik desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim talim yılına tedbir kapsamında rustik bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin beş ve ortaokula bitmeme eden çocukları amacıyla “Terbiye ve Gelişim Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; sırt çantası, kalemlik, tagaddi çantası, boya, defter, tip gibi malzemelerin birlikte Bakanlık yoluyla genel ağ sitesinden ilan edilen Bala Dostu Betik Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Kederli’ın, çocuklara yazdığı pusula bile kayran alıyor.

Bakan Kükremek Üzüntülü, konuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin rustik bölgelerinde dallar için koruyucu ve engelleyici hizmetler üzerine bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu düşüncesiz bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını anlatım eden Yanık, yavru dulda etkin ekipleri yoluyla kırsal bölgelerdeki çocukların koruyucu ve inhibütör hizmetlere erişimini artırmaya ve vesile eşitliği sağlamaya müteveccih icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni terbiye talim yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Eğitim Bilimi ve Hisse Senedi Destek Paketleri” hazırlandığına işaret fail Izdıraplı, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı kendisine çocuklarımızı kırtasiye, pusula yönünden dahi destekliyoruz. Eğitim ve Hisse Senedi Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin birlikte Bakanlığımızın hazırladığı Bala Dostu Tezkere Listesi’ndeki kitaplardan dahi koyduk. Okula cümle yerine başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza liyakatli benzeri eğitim öğretim yılı diliyorum.”

Share: