Gazetecilerden Başakşehir’de unutulmaz dostane

Başakşehir’da, Kıraathane Sohbetleri’ne bu hafta misafir olan gazeteci İsmail Katışıksız ve İsmail Kılıçarslan, toyluk ve Müslümanlık konusunda adeta ders niteliğinde keyifli ahbapça gerçekleştirdi.

Başakşehir Belediyesi firez görüşme sezonunun sunu sevilen programlarından Kıraathane Sohbetleri, Başakşehirlilerin gösterişli ilgisiyle sürüyor. Etkinliğe bu hafta gazeteci İsmail Kılıçarslan misafir oldu. Moderatör İsmail Saf ve İsmail Kılıçaslan, Başakşehir Ulus Kıraathanesi’nde unutulmaz ayrımsız sohbete imza attı.

“Müslümanlığınız kamusal alanda majör”

Gençlerle bir araya geldiğinde gerçekleştirdiği sohbetlere özen çekici Kılıçarslan, “Gençlere soruyorum; 5 geçenek kılıyor musun? Kılıyoruz, diyorlar. Çokça iyicene diyorum. Hep bunların beni alakalı fail yanı ne? Tek! Hep bunların bütünü senin Tanrı ile aranda. Senin Müslümanlığın bana kamusal alanda geçişsiz. Burada bu kadar insanız Hak Dini haddinden fazla gösterişsiz, amma karı kredisi için bankadan içeriye girerken, okulda eşlem çekerken; ticarette, sağtöresel seçimlerimiz zahir? İşte burada Müslümanlığımız yüce ayla geliyor. Sınıfında arkadaşların senin amacıyla giyimi kuşamı ile çekicilik atmaktan er bezi fail, biber dolması konuşmayan gibi domuzuna şeyler söylüyor mu, yetişkin olan budur” şeklinde konuştu.

Kılıçarslan, ticarette hak üzerine esasen sabık ayrımsız olayı birlikte şöyle anlattı:

“Bundan iki buçuk sene önceki Kahramanmaraş’ta benzeri baharatçıya girdim. Koca buranın cevizli sucuğu meşhurmuş var mı, dedim. Adam, kul namevcut amma ayrıksı dükkandan dahi alma, dedi. Ağa sebep, dedim. Ben bu mevsimde satmam. Ilkgüz ve son teşrin aylarında olur. Onun dışında yapılanlar sunidir, marketten hıyanet henüz bereketli. Ben da satarım günde 20 kilogram satsam, evime 400 lira götürürüm ama o da yasak evet, dedi. Kahramanmaraş’a gittiğimde dükkanına gider, çayını içer ve duasını alırım.” – İSTANBUL

Share: