Gaziantep ve Malatya’da sosyal bölük projesi için referans yoğunluğu sürüyor

Gaziantep ve Malatya’üstelik, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik nazik içtimai basamak projesi kapsamında vatandaşların bankaların önlerinde oluşturduğu referans yoğunluğu devam ediyor.

E-Heybet üzerinden başvuru imkanı sıfır ve ercecik başvuru yapmak isteyenler evraklarını ayrılmak için erken saatlerde Halk ve Ziraat bankaları şubelerine geldi.

İlk gün bankaların uğrunda oluşan aralık ve kuyruklar başvurunun ikinci gününde birlikte bitmeme ediyor.

Proje kapsamında 10 bin 24 konutun yapılacağı Gaziantep’te başvuru sırası bekleyen 61 yaşındaki Kutsal Aşa, AA muhabirine, sülale sahibi tutmak istediğini ve müracaat için geldiğini söyledi.

Kiracı olduğunu anlatım eden Aşa, “2 çocuğum sakat. Proje amacıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ederiz. Kiracıyız, eş sahibi olabilirsek çok kıvançlı oluruz. Tıpkısı sülale hasretimiz var ve benzeri dönem ittihat etmek istiyoruz.” dedi.

Asgari ücretli çalıştığını belirten Erol Yılmaz ise tafsilatlı yıllardır konut projeleriyle vatandaşların aile sahibi olduğunu ama kendisinin başvurularının kontra sonuçlandığını belirtti.

Kiraların yükselmesiyle zorlandığını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Şuna inanıyoruz kim, Cumhurbaşkanımız elinden gelen gelişigüzel şeyi yapıyor ve projeler üzerinde çalışıyor. Piyasalarda da haddinden fazla üstünlük var. Herhangi Bir şeyin iyisini temenni ediyoruz. Kısmette varsa evet yoksa da yapacak aynı şeyimiz bulunmayan. İnşallah sülale yarar. isterim ki herkese familya sahibi olsun çıksın.”

Malatya’dahi 2 bin 251 hane yapılacak

2 bin 251 konutun mensur edileceği Malatya’da üstelik kükremek, başvuruların ikinci gününde bitmeme ediyor.

Sabahın erken saatlerinde sıraya giren İsmail Özdemir dahi uygulamayı ve şartları çokça beğendiğini vurgulayarak, “Devletimiz hoşur insanlara sunturlu bir şey yaptı. Arsa, sülale verilecek. Kendimi bildim bileli kiradayım. Bahtiyar olduk.” dedi.

Peyran Reçber ise projenin haddinden fazla iyi olduğunu belirterek, “İnşallah bizim amacıyla dahi iyisi olur, inşallah bize birlikte menfaat. Kendimi bildiğimden beri kiracıyım, 6 çocuğum var. Çıkarsa çok bahtiyar olacağım.” diyerek konuştu.

Hulusi Karcı de ev sahibi olmayı istediğini belirterek, projenin kalburüstü olmasını diledi.

Muazzez Bayduz ise Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ederek, “Acun liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. İnsanlar icar öder üzere eş sahibi olacak. İnşallah bana dahi yarar.” ifadesini kullandı.Share: