Gaziler anısına 1336 metrelik Çataldağ’a Türk bayrağı astılar

Balıkesir’in Susurluk ilçesindeki Off-Road tutkunları, 19 Ilkgüz Gaziler Haset anısına 1336 metrelik Çataldağ’a Türk bayrağı astı.

SUS-OFF Off-Road Kamp Huy Velespit ve Motosiklet Sporları Derneği sporcuları, Susurluk sınırları ortamında saha kayran Çataldağ’birlikte Türk bayrağını göndere kazanmak amacıyla emek başlattı.

Kurumlardan lazım izinleri kayran cemiyet başkanı Zevk Turhan ve ekibi, 9 metrelik öncü direğiyle alay malay Çataldağ’ın 1100 metre yükseklikteki “Yelken Kaya” mevkisine vurmak için araçlarıyla zorlu aynı yolculuk yaptı. Grup elan sonradan direği halatlar yardımıyla kayanın en son noktasına çıkarttı.

19 Ilkgüz Gaziler Haset anısına yapılan bu çalışmanın arkası sıra doruğa getirilen 6 metrekarelik Türk bayrağının göndere çekilmesi için tören düzenlendi.

Çok sayıda vatandaşın da katıldığı merasimde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk bayrağı, göndere çekildi.

Bölgenin tabii manzarasıyla üstelik bütünleşen Türk bayrağı dron ile görüntülendi. Bayrağın göndere çekilmesinin ardından katılımcılar bol mübarek foto çektirdi.

“Tıpkısı bayrak altında olmayı seviyoruz”

Susurluk Kaymakamı Muammer Hamur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çataldağ’ın zirvesinde 19 Mayıs’ta serbest katılımlı aynı gidiş planladıklarını söyledi.

Her törende bölgede etkinlikler beğenmek istediklerini belirten Hamur, “Şairin üstelik ‘Yeryüzünde düz beğen seni oraya dikeyim’ dediği kadar biz de yeryüzünde düz beğendik, bildirme iyice yeri dahi burayı bulduk, buraya diktik. Birçok iyicene zamanlarda dalgalanması dileğiyle.” diye konuştu.

SUS-OFF Off-Road Dinlenme Kampı Tabiat Derrace ve Motosiklet Sporları Derneği Başkanı Düğün Turhan dahi direği araçlarını kullanamadıkları amacıyla zirveye halat sayesinde çıkardıklarını dile getirdi.

Daha sonradan jeneratörü getirdiklerini anlatan Turhan, “Fatih Şehriyâr Mehmet misali direği zirveye çıkarttık, pres oldu ama direğin deliklerini delmek elan pres oldu. Mutluyuz, gururluyuz.” dedi.

Mustafakemalpaşa Kırmasti Off-Road Kulübü üyesi Cengizhan Bedir birlikte programa üyelerle birlikte katıldıkları üzere haddinden fazla mutlu olduklarını tabir etti.

Çataldağ’ın iki ilçenin kavuşma noktası olduğunu rapor fail Bedir, şöyle konuştu:

“Burada zirveye çıkıp dostlarımızla buluştuğumuzda mutlu olduğumuz bire bir meydan. Buraların zevk alanlarının insanlara kazandırılması için yapılan çalışmalar bizi çok mutlu ediyor. Dağın tepesinde üstelik olsa bire bir bayrak altında olmayı seviyoruz. Bu da bizim bağlantı ve beraberliğimizi gösteriyor, Tanrı bozmasın. Emeği sabık herkese teşekkür ediyorum.”

Etkinliğe, Mustafa Kemalpaşa Enduro Grubu, Karacabey Off-Road Grubu, Susurluk Sud-Off Ofroad Derneği üyeleri, Susurluk Çiftteker Grubu, Susurluk İlçe Güllabi Komutanı Üstteğmen Coşkun Kurt, İlçe Güvenlik Müdürü Mehmet Çatak, İlçe Milli Yetişek Müdürü Sami Akoğlan, Orman Nahiye Şefi Mustafa Bilimci, İlçe Tarım Müdürü İsmail Göçebe, Tedaş İşletme Şefi Doğan Arslan ile haddinden fazla sayıda vatandaş üstelik katıldı.Share: