Gaziler Haset Marmaris’te Törenle Kutlandı

19 Ilkgüz Gaziler Günü, Muğla’nın Marmaris ilçesinde resmi törenle kutlandı. Tören Düzeni üyelerinin yanı sıra gazilerin de katıldığı törene vatandaşlar bile çetin rabıta gösterdi.

19 Eylül Gaziler Haset etkinlikleri kapsamında Marmaris’te resmi tören düzenlendi. Törene, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Mehabet Aksoy, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Toygar Sıkıntı, Marmaris Şehremini Mehmet Oktay, Aksaz Bahir Nesep Komutanı Tuğamiral İbrahim Halas Alay, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Azmi Özkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Marmaris Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Aksaz Bahir Köken Komutanlığı ve Savaşçı Gaziler Derneği vasıtasıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının arkası sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete derk etmiş şüheda amacıyla tıpkısı dakikalık imtina etmek duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Günün mazmun ve önemine dayalı konuşmalar ise Aksaz Deniz Hamur ve Garnizon Komutanlığı’ndan Bahir Yüzbaşı Mülk Hasis ve Savaşçı Gaziler Derneği Marmaris İlçe Temsilcisi Azmi Özkan aracılığıyla yapıldı. Öğrencilerin günün mana ve önemini anlatan şiirler okuduğu törende, Aksaz Bandosu bile müstehap marşları seslendirdi.

Share: