Gece bekçisinin itiraflarının ardından 3 kıya çözüldü! Aralarında Galatasaray kongre üyesi birlikte var

Pendik’te 2006 yılında bir dokuma firmasının muhasebeciliğini özne Bülent Çıpa içerisinde personelin maaşları olan 80 bin lira mülk mahmul kasa ile ortadan kayboldu. Bülent Demir’in cesedi, 10 periyot sonraları bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla angaje ve boğazı kesilerek öldürülen adına Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ormanlık alanda bulundu. Çelik kasa ise, Sakarya’nın Geyve ilçesinde açılmış halde bulundu. O dönemde jandarmanın yaptığı araştırmalarda, Bülent Demir’i öldürerek kasadaki paraları çalan kişilere ulaşılamadı.

Bülent Çıpa

GECE BEKÇİSİ HERHANGI BIR ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Faili belirsiz kendisine mütezayit dosya, Kocaeli İl Asayiş Büro Müdürlüğü Kıya Devir Amirliği ekipleri vasıtasıyla kestirmece 1,5 ay ilk gene açıldı. Ekipler yaptıkları araştırmada, 2006 yılında muhasebecinin kaybolduğu firmada müteharrik ases olan Mustafa M.’yi gözaltına aldı. Sorguya alınan Mustafa M., kasadaki parayı başlamak için A.B.E. ve Amaç Dayanaklık Etmek ile çekim yaparak olayı gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Bülent Çıpa’i kendilerini tanıdığı amacıyla öldürdüklerini söyleyen Mustafa M., çelik kasayı ise M.Ö. ve M.K.Ö.’nün yardımı ile açtıklarını, fakat bu kişilerin cinayetten haberinin olmadığını söyledi.

Mustafa M

SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İfadesinde, olayın üzerinden 8 sene geçtikten sonra, 2014 yılında, cürüm ortağı Misyon Zemin’ın kendisini ve A.B.E.’yi polise gitmekle zılgıt ettiğini söyleyen Mustafa M., A.B.E. ile birlikte Tasavvur Temel Taşı’ı öldürerek cesedini İstanbul Kurtköy’dahi ormanlık alana attıklarını itiraf etti. 2014 yılından bu yana faili muzlim namına mütezayit Gaye Istinatgâh cinayeti dosyası bile kapatıldı.

GALATASARAYLI KURULTAY ÜYESİNİN CİNAYETİNİ DA İTİRAF ETTİ

Sorgusu devam fail Mustafa M., 2018 yılından bu yana kayıp adına aranan Galatasaray Kongre Üyesi hareket insanı Tekin Uğurlu cinayetinden de bahsetti. Uğurlu Hayır’yu aralarında alacak verecek meselesi bulunan M.B. isimli tıpkısı kişinin makine içerisinde öldürdüğünü söyleyen Mustafa M., daha sonraları M.B.’nin babası B.B. ile alay malay cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoban kenarındaki bire bir alana gömdüklerini söyledi. İtiraf üzerine Mustafa M., söylediği bölgede vadi göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan kazı çalışmalarında, Uğurlu Iyi’ya ilişik ceset ve mızrap parçalarına ulaşıldı. Olaylar İstanbul ilinde gerçekleştiği amacıyla, dosya bu aşamada İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mustafa M., gönderme edildiği adli makamlar vasıtasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa M.’nin ifadesinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise işlemlerinin tamamlanmasının peşi sıra bugün adliyeye sevk edildi.

Bülent Destek
Uğurlu IyiShare: