Gençler hem söyledi, hem birlikte eğlendi

Gençler hem söyledi, hem de eğlendi

Gailesiz Denizli’den vahdaniyet müzik buluşması

DENİZLİ – Denizli Büyükşehir Belediyesi Tüvana Denizli, kentte dallı güllü gençlerin oluşturduğu çalgı aleti gruplarının katılımıyla Çalgı Aleti Buluşması gerçekleştirdi. 13 ayrı grubun sahne aldığı konserlere katılarak gençlerin mutluluğuna ortak olan Komutan Zolan, “Denizli’dahi dinç kalkışmak bir başka sunturlu” dedi.

Hayata geçtiği günden bu yana Denizli’bile gençleri sanatsal ve kültürel aktivitelere yönlendiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Tüvana Denizli, Denizli’bile cıvıl cıvıl gençlerin oluşturduğu saz gruplarının katılımıyla Enstrüman Buluşması düzenledi. 4 zaman süresince süren Enstrüman Buluşması’na 13 ayrı kol tayf alırken, Kınıklı Mahallesi’nde yer kayran Amfi Park’ta gerçekleştirilen konserlere gençler ağır ilişki gösterdi. Gösterdikleri performanslarla konsere gelenlere unutamayacakları eyyam yaşatan gençler hem söyledi, hem eğlendi. Gösterdikleri performanslarla istekli çalgı gruplarına taş çıkaran gençler konsere katılanlardan şişman alkış aldı.

Başkan Zolan gençleri serbest bırakmadı

Tendürüst Denizli Çalgı Buluşması’na katılan Büyükşehir Şehremini Osman Zolan’a gençler yoğun bandaj ve görelik gösterisinde bulunurken Başbuğ Zolan ile bol verimli hatıra fotoğrafı çektirmeyi dahi boşlama etmedi. Burada gençlere seslenen Başbuğ Osman Zolan, Gailesiz Dostu Site ödüllü Denizli’bile çoluk çocuk amacıyla sakır sakır demeden çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi. Başbuğ Osman Zolan, “İnşallah sizinle benzeri ve beraber olacağız. Sizlerin talebi ve arzusunu şehrimizde daha ongun eğitim almasını, şehrimizin canlı site unvanına layık çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. İnşallah konserlerimiz devam edecek” dedi. Büyükşehir Belediyesi Şehir Konseyi Bilgisizlik Meclisi hakkında da gençlere hikmet veren Başbuğ Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bilgisizlik meclisimiz var. Oraya sorunlarınızı aktardığınızda, sizin sorunlarınızı halletmek ve güzel tıpkısı şehirde gitmek üzere el birliği ile hız edeceğiz. Keyfiniz bol yolunuz bulutsuz olsun. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Share: