Genişlik bağan aylık 8 bin TL oldu, işçiler gömlek atarak kutladı

Karabük Belediyesi ve Uray İş Sendikası beyninde yapılan şişko sözleşmeyle en bağan işçi maaşı 8 bin liralık oldu. İşçiler bindirim sevincini batın atarak kutladı.

Karabük Belediyesi ile Uray-İş Sendikası arasında süren Toplu İş Sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı. Anlaşma görüşmeleri sürerken işçiler belediye dışarısında kendilerine verilecek pir haberi bekledi. TİS’in imzalanmasının arkası sıra işçilerin yanına revan Şehremini Rafet Hayırsever tezahüratla karşılandı. Burada enformasyon işleyen Başkan Iyilikçi, bu zamana kadar işçilerin rahat geçinmeleri üzere hesap yaptıklarını anlatım ederek, maaşlarını bire bir ahit dahi geciktirmediklerini hatırlattı. Iyiliksever, belediyede yevmiyeler dış tıpkısı işçinin bildirme bir iki alacağı ücretin 8 bin TL olacağını aktararak her 6 Mayıs’ta ekleme namına 250 TL verileceğini söyledi.

Konuşmaların peşi sıra iri alay dinç işçiler bateri ve zurna eşliğinde nesil atarak imzalanan Şişman İş Sözleşmesini kutladılar.

Belediye İş Sendikası Idarehane Başkanı Tarık Düzyer, Belediye Reisi Rafet Iyiliksever’nin elinden geleni yaptığını ve şehremaneti bütçesini aşarak emekçinin hakkını verdiğini kaydederek teşekkür etti. – KARABÜKShare: