Germencik’te ballıdarı hırsızlarına boğaz verilmiyor

Aydın’birlikte ballıdarı üreticilerinin adeta kabusu olan hırsızlara müteveccih yapılan denetimlerde 5 yaşama yakalandı, 30 kilogram çalıntı ballıdarı ele geçirildi.

Aydın’ın Germencik ilçesinde ballıdarı sezonu ile birlikte küsurat zirai kitap hırsızlığına müteveccih denetimler sıkılaştırılırken, emniyet ve bitirmiş ekipleri kaymakamlık genelindeki çalışmalarına muttasıl bitmeme ediyor. Germencik Kaymakamlığı koordinesinde günün galiba saatlerinde denetim gerçekleştiren ekipler, bu süreçte toplamda 233 şüpheli nefer ile 67 aracı sorguladı. İlçe genelinde üreticilerin adeta kabusu olan hırsızlara boğaz verilmezken, 5 ibret yakalandı, çalıntı olduğu tespit edilen 30 kilo ballıdarı vikaye altına alındı.

Konu ile ilgilendiren Germencik Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada “İlçe Güvenlik Müdürlüğü ve İlçe Uyanık Komutanlığına ilişkin ekiplerimiz, incir sezonunun bile başlaması nedeniyle günün değişik saatlerinde hırsızlara alın operasyon düzenledi. Yapılan operasyonlarda 233 kişi ve 67 açkı sorgulanmış, 9 araç trafikten men edilmiş, 5 özlük yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş, toplamda anahtar ve kişilere 29 bin 423 TL ceza kesilmiştir. Ganimet olduğu değerlendirilen 30 kilogram ballıdarı kayırma altına alınmıştır. Sezon süresince tam ekiplerimiz devriye ve operasyonlarına devam edecek olup, çiftçilerimizin emeklerini yüklenmek için hırsızlar ile savaş bitmeme edecektir” ifadelerine kayran verildi. – AYDIN

Share: