Göz kaşıntısı şikayeti ile hastaneye giden buğulanmış kadın amansız hastalık olduğunu öğrendi!

Ayn kaşıntısı, flaş aşırı sulanma, kimi zaman çift görme gibi problemler aktif Fadimana Komutan seçme ağrı sızı hissetmediği amacıyla doktora gitmeyi ihmal etti. Ant geçtikçe gözlerindeki kaşıntı, yaşarma ve çift görme, televizyona bakınca açık görememe kabil şikayetleri artınca doktora başvurdu ve kanser olduğunun öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

KÖR OLMASINA RAMAK KALDI

Kör olmasına ve amansız hastalık hücrelerinin vücudun farklı bölgelerine yayılma yapmasına ramak kaldığında doktora revan 3 çocuk annesi Fadimana Komutan, vücudunun herhangi bir durumunda ağrı sızı olmadığı amacıyla doktora gitme gereği duymadığını ifade etti. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde muvaffakiyetli ayrımsız operasyon ile sağlığına mülaki Başkan, vatandaşlara bu kök şikayetleri olduğunda, geç kalmadan benzeri keyif kuruluşuna başvurmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

“BURNUMUN İÇİNDE DE VARMIŞ”

Başbuğ, İhlas Malumat Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, “Gözlerimde cereyan, kızarma ve koşa müşahede başlamıştı. Ereğli’üstelik özel tıpkı doktora gittim. Özel doktor bana baktı. Amansız Hastalık olduğumu söyledi. Sonrada bu hastaneye başvurdum. Burnumun süresince bile varmış. KBB burnuma dahi baktı. Demincek beni faaliyetler edecekler. Evvel burnumdan, sonradan dahi gözlerimden. Dişlerimi alacaklar, damağımın içini alacaklar. Cenabıhak izin verirse erte ameliyat olacağım” ifadelerini kullandı.

“AMANSIZ HASTALIK TANISI ALARAK BİZE BAŞVURDU”

Ameliyatı gerçekleştiren Afiyet Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Yetişek ve Araştırı Hastanesi KBB Kliniği Eğitim Bilimi ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Okumuş Yılmaz ise amansız hastalık hastalığının çokça sinsi olduğunu ve çokça korkulu ilerlediğini söyledi. Cerrahi Müdahale öncesinde açıklamalarda mevcut Prof. Dr. Kültürlü Acara, “43 yaşında Konya Ereğli’den mevrut hastamız Fadimana eş sol çene kemiğinde kanser tanısı alarak bize başvurdu. Bu süreçte hastadan öncelikle biyopsi aldık, tanıyı netleştirmeye çalıştık. Sonrasında tanının amansız hastalık gelmesi üstüne görüntüleme yöntemlerini değerlendirerek ameliyatı planladık. Zaman dahi ameliyata başladık. Ameliyatta çene kemiğinin tamamını çıkartacağız. Faaliyetler esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz, gözün çıkarılıp çıkarılmayacağını ameliyatta değişmeyen vereceğiz” diye konuştu.

Hasta Fadimana Başkan operasyon oldu. Lazım otama süreci uygulandı, sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu.Share: