Gurur: “2023 seçimleri ülkemiz için, mazlum coğrafyamız ve bölgemiz üzere çok haddinden fazla koskocaman”

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Erek Kurum, 2023 seçimlerinin talih ve mazlum coğrafyalar açısından haddinden fazla yetişkin olduğunu söyledi.

Kurum, Sivas’ın Suşehri ilçesinde şehremaneti binası uğrunda vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

Sivas’ın kahraman, bay ve alp insanlarıyla buluşmaktan bahtiyar olduğunu tamlayan Hava, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Reisicumhur Erdoğan önderliğinde gece gündüz demeden vatandaşlara bakım ettiklerini anlatan Hava, “Biliyoruz kim arkamızda dimdik duran Sivas’ımızın, Suşehri’nin iyicene insanları var. Cenabıhak hepinizden razı olsun.” diye konuştu.

Milletin desteğiyle yola devam edeceklerini dile getiren Hava, “Zira bizim bir hedefimiz, tıpkı ahdimiz var. İstiyoruz kim ülkemiz balaban Türkiye yolunda şehirleriyle, ilçeleriyle bilcümle gelişigüzel kalkınsın. İstihdamıyla, sanayisiyle, üretimiyle, tarımıyla, turizmiyle ve tabiatıyla ki mekân ve şehirciliğiyle kalkınsın. Vatandaşlarımıza bu anlamda bildirme gani şartları, en ferah imkanları sunalım istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hava, biricik hedeflerinin insanların duasını kabul etmek olduğunu, bu amaçla şehirlere, ilçelere bakım ettiklerini aktardı.

Suşehri ilçesinde elan önce TOKİ’nin 760 konutluk proje başlattığını ve bunların bitme aşamasına geldiğini anımsatan Gurur, “Bu projemizi inşallah arz geç 2 kamer içerisinde Suşehri’ne tasdik edeceğiz. Suşehri’nin sokaklarını güzelleştirmeye bitmeme edeceğiz. Suşehri’nin gençlerine daha bol ati yer namına çalışmaya hız edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Icra Vekili Çekicilik, Sivas’a serencam 20 yılda her alanda yatırım yaptıklarını, bu yatırımlara yenisini eklemenin heyecanı ve gururu içerisinde olduklarını rapor etti.

“2023 seçimleri ülkemiz için çok muhteşem”

Ülkenin çokça koca bire bir sürece girdiğine bel fail Gelgel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2023 seçimleri ülkemiz için, mazlum coğrafyamız ve bölgemiz için çokça haddinden fazla koskocaman. O yüzden bu seçimlerde hepimiz seçme kesimi kucaklayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimseyi öbüründen fark etmeyeceğiz. Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, 84 milyon, 81 şehrimiz ayrımsız ve cömert olacağız. Kardeşliğimizi seçme antlaşma daima kılacağız ve inşallah 2023’te Cumhurbaşkanı’mızı ve Halk İttifakı’mızı rekor oyla destekleyeceğiz. Kullanılmamış yüzyılın Türkiye’sinde inşallah Cumhur Reisi’mızı yeniden başbuğ yapacağız. Bu kapsamda da çalışmalarımızı seri ayrımsız şekilde sürdüreceğiz.”

Suşehri ilçesine TOKİ vasıtasıyla 200 konutun müjdesini veren Gelgel, şöyle devam etti:

“Suşehri’nde toplumsal basamak talebi var. Türkiye’üstelik 81 ilde evvel etapta 250 bin, ikinci etapta üstelik 250 bin atılmak üzere 500 bin içtimai hane sözü verdik. Milletimiz iri aynı hazzetme gösterdi, inşallah 81 şehrimizde bu projelerimizi yapacağız. 25 Ekim’dahi 5 bin konutumuzun temellerini atacağız ve hızlı tıpkı şekilde inşallah 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Suşehri’mizin bu pir insanlarına 250 bin toplumsal konut kapsamında 200 ev başlatıyoruz. 200 konuta gençlerimiz, emeklilerimiz, martir ve gazi ailelerimiz, asgari ücretle müteharrik vatandaşlarımız başvuracaklar. Tığ dahi bu projelerimizi Suşehri’mize yeryüzü bodur sürede yapıp doğrulama edeceğiz. Eskimemiş içtimai ev projemiz Suşehri’ne yalabık iyi olsun.”

Alım, 20 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AK Tümen’yi destekleyen vatandaşlara teşekkür ederek, “Birileri bühtan atabilir, birileri hile söyleyebilir, birileri ‘bu projeler elbette yapılacakmış’ diyebilir. 20 yıldır bu ülkede, 81 şehirde pekâlâ yapılıyorsa, işte bu projeler de benzeri anlayışla yapılacak.” dedi.

“Siz dönün özlük belediyelerinize hesap sevgili”

Ihtilaf partilerince yönetilen belediyeleri eleştiren Çalım, şunları kaydetti:

“Siz dönün bakın kendi belediyelerinize aynı adisyon ülkü. Bize hesap soruyorlar ya diyorlar kim; ‘Bu projeleri elbette yapacaksınız?’ Yoldaş sen tatile giderken tığ Elazığ’birlikte, Malatya’dahi depremzede kardeşimin yanı sıra acılarına kuma oluyorduk. 37 bin 500 konut sözü verdik ve bitirip konfirmasyon ettik. Antalya’da, Muğla’üstelik cuşuhuruş oldu, tığ yekpare ekibimizle alay malay dakikasında oraya koştuk ve onlara bire bir yıl içerisinde 5 bin konutu konfirmasyon edeceğiz diye alay verdik. İzmir tarihinin sunma büyük dönüşümünü yaptık. İzmir, İstanbul, Ankara onların yönetiminde değil mi? Ellerinden markajcı mı var? Hastalık yapmıyorlar? çarpık çurpuk senedir milletimize hezel verdiler, dediler kim; ‘Su paralarını düşüreceğiz, ulaşımda yer kızgın olacağız, kentsel dönüşümde on binlerce konut yapacağız.’ Niçin yapmadınız? Elinizden tutan mı vardı? Kırıcı mi vardı? Hiçbiri yoktu.

Ama olmamasına rağmen maalesef bugünkü aykırılık, dünyanın neresine giderseniz gidin hakeza benzeri muhalefetle karşı karşıya kalamazsınız. Gelişigüzel şey alacak, değme husus dolma, her husus iftira amma tığ Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde tek ahit milletimize verdiğimiz sözlerden mankafa durmadık. Bütün iz yaptık, yapıt siyaseti yaptık. Bir anlayışla mütemadi çalışacağız. Aşk ile çalışıyoruz, amor ile etkin yorulmaz. Biz aşk ve sevda ile milletimize hizmet uğrunda çalışmaya bitmeme ediyoruz. Amacımız, hedefimiz, ülkemizin domuzuna çocuklarına, gençlerine daha gür benzeri ati sunmak. Gayemiz umum ilçeleriyle, şehirleriyle kalkınan balaban Türkiye uğrunda inşallah bu hizmetleri yapmaktır.”

Nazır Çalım, Suşehri Kaymakamı Ahmet Korkmaz ve Belediye Reisi Fazlı Yüksel’i üstelik makamlarında ziyaret etti.

Gelgel’a ziyareti sırasında AK Parti TBMM Kol Başkanı ve Sivas Mebus İsmet Yılmayan de zevcelik etti.

Share: