Hareket bölgesine yardım gönderen vatandaştan içli fikir

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve Türkiye’yi kanun boğan depremin ardından yer sarsıntısı bölgesine başvurmak için hazırlanan yardım kolilerinden sâdır benzeri abece herkesi duygulandırdı.

Kim eliyle yazıldığı adsız, ancak müzaheret malzemesi kırcı bir koliden çıkan yazıda ‘Sizin elleriniz üşürken bizim yüreğimiz donmakta’ ünlü yazı ile karşılaşan görevliler önsezi komple anlar yaşadı.

Kırşehir’de sabah saatlerinden itibaren Vilayet tarafından yapılan organizasyonla Kahramanmaraş merkezli depremin hissedildiği bölgeler amacıyla teavün çağrısı yapıldı. Yapılan çağrı üstüne vatandaşlar battaniye, ellik, zayıf azık, ısıtıcı, süt kuzusu bezi ve dünyalık yardımında bulundu. Aşıkpaşa Spor salonunda toplanan yardım malzemeleri ayrıştırıldıktan sonraları tırlara yüklenerek yer sarsıntısı bölgelerine yeter olmak amacıyla akım ettiriliyor.

Şimdiye büyüklüğünde Kırşehir’den yardım malzemesi meşbu bire bir tır bölgeye gönderildi. Vatandaşlar, Aşıkpaşa Spor salonu yanında Cacabey Meydanında de toplanarak görevli personele havari oluyor. – KIRŞEHİR

Share: