Hava Bilgisi Toprak Müdürü Kaya uyardı, “Sıcaklıklar zaman normallerinin 5i le 8 evre üstünde seyredecek

– Meteoroloji Toprak Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar sezon normallerinin 5i le 8 derece üzerinde seyredecek”

ELAZIĞ – Sıcaklıklardaki artışa ilgi çeken Hava Bilgisi 13. Toprak Müdürü Ömer Faruk Kaya, ” Sıcaklıklar zaman normallerinin 5 ile 8 derece üzerinde seyredecek. Günün yeryüzü erdemli sıcaklığı 38 ile 40 mertebe, şeb sunu bağan yalım ise 20 ile 21 evre ortada olması beklenmektedir” dedi.

Meteoroloji 13. Toprak Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de vatandaşları sıcaklara alın uyardı. Sıcaklıkların erte itibariyle mevsim normallerinin 5 ile 8 merhale üstünde çıkacağı ve veriş günü akşama kadar süreceği bildirildi.

Uyarılarda mevcut Meteoroloji 13. Toprak Müdürü Ömer Faruk Kaya, ” Yapmış olduğumuz son analizlere göre, ilimiz genelinde çekicilik, vazıh ve birkaç bulutlu bazen modüler bulutlanmış geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıklar sezon normallerinin 5 ile 8 etap üstünde seyredecek. Günün bildirme efdal sıcaklığı 38 ile 40 mertebe, şeb bildirme düşük şule ise 20 ile 21 kademe arasında olması beklenmektedir. Rüzgarların güney ve günindi yönlerde hafif, arada bir ılımlı kuvvette eseceği hesap edilmektedir. İlimiz genelinde bölgemizde beklediğimiz erdemli sıcaklıklara alın, vatandaşlarımızın tarih ışınlarının sarp geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri beyninde tetik olmaları gerekiyor. Şanlı işleri olmadığı taktirde korunmalarında yarar olduğunu düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.Share: