Hayvanat Bahçesi Münasebet haset gençlere ücretsiz

Kayseri Büyükşehir Uray Bakanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘dinç ve öğrenci dostu’ hizmet anlayışıyla gençlere verdiği müjdelerin arkası sıra Büyükşehir’in tıpkısı sürprizini daha açıklayarak, gençlerin münasebet günleri Büyükşehir Uray Zooloji Bahçesi’ni ücretsiz gezebileceklerini duyurdu.

İmza attığı hizmetler ve yatırımlarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ‘canlı dostu’ ödülü düz Başkan Büyükkılıç, geçtiğimiz günlerde gençlere ve çocuklara yönelik açıkladığı müjdelerin ardından esasen gençler amacıyla aynı hizmeti henüz hayata geçiriyor. Bu çerçevede, Büyükşehir Belediyesi 153 türde kısaca bin 600 hayvana aile sahipliği fail Hayvan Bilimi Bahçesi’ni gençlere ücretsiz şekilde gezme imkanı sunduklarını açıklayan Büyükkılıç, “Göreve geldiğimiz günden beri rastgele ahit önceliğimiz olan yavrularımıza, geleceğimiz olan gençlerimize bire bir sürprizimiz henüz olsun istedik. ‘Kimliğini göster, hayvan bilimi bahçesini gez’ sloganıyla Hayvanat Bahçemizi ilişki günleri 18-25 gözyaşı aralığındaki gençlerimize ücretsiz gezdiriyoruz” dedi.

Genç dostu Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin genç dostu Başkanı kendisine, öğrenci ve gençlere yönelik hizmetleri baştan sona öncelikli hizmet namına gördüklerinin altını çizen Başkan Büyükkılıç; “Gençlerimizin, eğitimden spora, firez sanattan şahsi gelişime birden seçme alanda parçalanmamış kuvvetli bire bir şekilde geleceğe hazırlanmaları için iri çaba gösteriyoruz. Alışveriş günleri ücretsiz şekilde hayvanlar bahçesini gezebilmeleri için da kimliğini göster hayvan bilimi bahçesini gez hizmetini onların istifadesine sunuyoruz” diyerek konuştu. Iş günleri 18-25 yaş aralığındaki yekpare çoluk çocuk, görevliler marifetiyle yapılacak etiket kontrolünün peşi sıra, Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Hayvanlar Bahçesi hizmetinden faydalanabilecek.

Anadolu Harikalar Diyarı’nın içerisinde mevcut ve 153 türde kestirmece 1600 hayvana karı sahipliği özne Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanlar Bahçesi, 10.00-19.00 saatleri beyninde bakım vermeye bitmeme ediyor. – KAYSERİ

Share: