Hisarcıklıoğlu: Dünyadaki borsalarla yarışır hale geldik

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünyadaki hep borsalarla yarışır arkaç geldik. Zaman itibariyle Karaman Ticaret Borsası, batıdaki Londra’daki İngiltere, Berlin ve Fransa’daki hep borsalarla bire bir standartta hizmet verdiğinin kalitesini almış oldu.” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, zaman Tecim Borsası Ekincilik Ürünleri Lisanslı Depoculuk  şirketinin küşat törenine karışmak amacıyla Karaman’a geldi. İlk adına Karaman Valiliği müzakere fail Hisarcıklıoğlu, henüz bilahare küşat törenine katıldı. Hisarcıklıoğlu, Karaman Ticaret Borsası’nın İngiltere ve Fransa’daki borsalarla bire bir standartlarda bakım verdiğini belirterek şunları söyledi:

“Dünyadaki hep borsalarla yarışır ağıl geldik. Zaman itibariyle Karaman Tecim Borsası, batıdaki Londra’daki İngiltere, Berlin ve Fransa’daki hep borsalarla bir standartta hizmet verdiğinin kalitesini almış oldu. Bundan muhit onları kutluyorum. Bu görevler meccani yapılıyor, mülk pul namevcut haberiniz olsun. Tamamıyla cepten harcıyoruz. Kime işlemek üzere, Karaman’a çalışmak için. ‘Niye yapıyorsunuz?’ diyorlar. Iyicene aynı alay var; ‘insanın yeryüzü hayırlısı insanlara müfit olandır’. Demincek benzeri yaşadığımız acun tıpkı de cins ayrımsız dünya var. Eğer orada sınıfı saklamak istiyorsan, burada insanlara hayır hareket yapacaksın. İşte bizim yeryüzü büyük ticaretimiz. ‘Kayserili sen müft aksiyon yapmazsın?’ diyorlar. Akıllıca yapmam. Bu işte ticaret var kardeşim. Cenabıhak razı olsun, dide ve borsa başkanlarım şehirlerinde, ‘ekonomiyi bittabi kalkındırırız, zahir bir kişiye henüz fazla istihdam imkanı sağlarız ve sanayici üyelerimizin önünü açarız’ diye niteleyerek bu kapsamda çalışıyorlar”

Türkiye’nin domestik otomobili TOGG için üstelik açıklamalarda bulunan Hisarcıklıoğlu, “Tanrı yıldız ederse 2017’bile görevini üstlendiğimiz TOGG’un birlikte yani Türkiye’nin evvel yerel, milli ve bütün hakları Türk olan aynı otomobili Tanrı kader ederse fabrikasını 29 Ekim’birlikte Gemlik’te açılışını gerçekleştireceğiz. Mart ayında inşallah TOGG’a bütün beraber binebileceğiz. Yüzde 100 elektrikli, masrafı namevcut. Alışılagelen benzinliye bakarak çekicilik kirliliği bulunmayan. Belde dostu aynı arabaya bütün beraber bineceğiz. Dünyayla tıpkısı zamanda. Bilcümle dünyada tıpkısı uygulayım bilimi, tıpkı zamanda Türkiye’ye getirmiş oluyoruz.” dedi. Protokol konuşmaların ardından tesisin açılışı yapıldı.

Share: