Iblağ ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Bodrum’da denizcilerle buluştu Açıklaması

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, Muğla’nın Bodrum ilçesinde denizcilik sektörü temsilcilerinin dava ve taleplerini dinledi.

Programlara akmak üzere Muğla’ya gelen Karaismailoğlu, Bodrum Denizciler Derneğini ülfet etti.

Denizcilik sektörü temsilcileriyle tıpkısı araya mevrut Karaismailoğlu, hep sektörlerde mefret işler yaptıklarını, yapmaya dahi bitmeme edeceklerini söyledi.

Milletin elan dolgunca koşullarda yaşamasını çıkarmak üzere savaş ettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Amacımız sanayicimizin, üreticimizin önündeki bilcümle kısıtlamaları ortadan kaldırarak, onların hem geri hizmet maliyetlerini düşürmek hem da mücahede koşullarını düzeltmek. Denizcilik sektörü yeryüzü bulunmaz işlerimizden biri. Farklı sektörlere ne kadar yatırım yapsak bile sonuçta sektörlerin buluşma yeri denizlerimiz, limanlarımız oluyor. Yerinde birebir görüşüp sorunları dinlememiz, sorunların çözümü açısından çok yarayışlı oluyor.”

Fasıl temsilcileriyle gerçekleşen toplantılara çok değer verdiklerini ifade fail Karaismailoğlu, “Sorunlar bize geliyordu amma buraya gelip uygun bildirişim kuralım istedik. Sonunda daha acul gelişim alabiliriz. Sektörün önündeki daralmaları pekâlâ aşabiliriz? Tavsiyeleriniz, fikirleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda çözüm üreteceğiz. Talepler çalışmalarımıza kanıt olacak.” diye konuştu.

Konuşmasının peşi sıra Bakan Karaismailoğlu, büro temsilcilerinin arzu ve sorunlarını dinledi.

Karaismailoğlu, Bodrum Liman Başkanlığını de konuşma yazar yetkililerden bilgi aldı.Share: