Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Karaismailoğlu, Muğla’da nöbet incelemesinde konuştu Açıklaması

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, “20 yıl önceki Türkiye’birlikte 8 milyon vasıta vardı. Türkiye’de şu anda ise 26 milyon araca sorunsuz şekilde bakım eden tıpkı sistem var.” dedi.

Milas-Örenlik önünde incelemelerde kâin Karaismailoğlu, projeyle ilişkin yetkililerden hikmet aldı. Beçin Mahallesi’nde muhtarlar ve vatandaşlarla mülaki Karaismailoğlu, vatandaşları ve taleplerini dinledi.

Karaismailoğlu, yaptığı konuşmada, akıbet 20 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin gıptayla bakılan ülkelerden biri haline geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünyanın seçme tarafında iri ve hareketli Türkiye üzere bıkmadan, usanmadan 7 dönem 24 saat çalıştığını dile getiren Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Biz dahi ona layık olmak üzere vatandaşımızla, milletimizle beraber oluyoruz. Vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak ve onların hayatına konfor bakmak, sanayisine, tarımına, turizmine yüce katkılar ulaşmak için topyekun mücadele veriyoruz. Türkiye’nin seçme tarafında karıncalar gibi çalışan 700 bin nefis kadroyuz. Bu yüzden 20 yıldır yaptıklarımız, daha çok yapacaklarımızın teminatıdır. İleride yaşanacak problemleri önceleri görüyor, fena hâlde planlar yapıp hayata geçiriyoruz. Sonunda bugünkü gibi sorunsuz bire bir muvasala sağlanmış oluyor. 20 yıl geçmiş Türkiye’de 8 milyon araç vardı. Türkiye’üstelik şu anda ise 26 milyon araca problemsiz şekilde hizmet fail benzeri hep var. Bir şekilde çekicilik ve deniz yollarında 20 yıllık yapılan, topyekun yapılan mücadelenin sonucunda vatandaşımızın hayatına konfor, güvenlik sağladık.”

“Yollarımızı akarsuya benzetiyoruz”

Derece Derece büyüyen, ihtiyaçları küsurat, 20 yıl ilk 30 bilyon dolarlık ticaret hacmi olan Türkiye’nin ihracat hacminin 225 milyar dolara ulaştığını belirten Karaismailoğlu, bu sene 250 bilyon dolara çıkma dış satım hacminin gelecek yıllarda 500 milyar dolara ulaşacak potansiyelinin bulunduğunu anlattı.

Muğla’nın Türkiye’nin yeryüzü nadir yerlerinden, turizmin başkenti olduğuna dikkati çeken Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Şüphesiz bugüne büyüklüğünde 6 bin kilometre olan bölünmüş posta 28 bin 700’e çıkmışsa tığ bunu 38 bin kilometreye çıkarmanın planlarını yaptık. Bugünden çalışıyoruz. Bölgenin turizmde olduğu kabil tarımda bile çokça özellikleri var. Buraya hangi yatırım yapsak azdır. Bir teklik yatırım yapığımızda 10 katını üretimde görüyoruz. Yollarımızı akarsuya benzetiyoruz. Akarsular kuşkusuz gittikleri yeri yeşertip bereket getiriyorsa bizim yollarımız birlikte tıpkısı şekilde. Ayrımsız bölgeye hangi büyüklüğünde basit, aceleci ve sakıncasız ulaşırsanız o bölgenin üretimini, istihdamını 10 kat arttırıyorsunuz. Bunun bilincindeyiz. Ne dedik? Ara Vermek yok, yola devam. Kavim-fehamet umum ele balaban, etkili Türkiye’nin adımlarını attık, atmaya üstelik devam edeceğiz. Türkiye Milas’la, Muğla’yla birlikte büyüyecek. Haddinden Fazla domuzuna şeyler oluyor, olmaya birlikte devam edecek. Sayın Reisicumhur’mızın liderliğinde 2023 yılını de atlattıktan sonraları dünyanın kaslı sunma iri 10 ekonomisine sahip, ülkenin arz kocaman illerinden biri Muğla olacak.”

Programa Muğla Valisi Orhan Besili, DÜRÜST Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Ağır Demir, DOĞRU Parti İl Başkanı Aşama Mete ile tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Share: