İçişleri Bakanı Aristokrat, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bugün buyuru kayran tıpkısı Türkiye bulunmayan. Temel muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman dünya politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan benzeri Türkiye var.” dedi.

Soylu, DOĞRU Öğür Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, DÜRÜST Öğür iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete bakım üzere gece gündüz çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye oyun kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini belirten Soylu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a rastgele devir bindi veren millete teşekkür etti.

Aristokrat, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilgili kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in teröristler vasıtasıyla şehit edildiği haset, zaman kabilinden hatırladığını belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a kadar, Gümüşhane’ye kadar teröristler güya anbean gelecekmiş kabilinden anlaşmazlık ve rahatsızlık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size intaç veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz zaman tıpkı yegâne terörist namevcut ve arı sili Tanrı’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin en yumruk terörle savaşım coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’birlikte Allah’a hamdolsun benzeri yegâne yıldırıcı yok, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çömçe-Madur, Tendürek Dağı’nın bile arak temiz olduğunu dile getiren Aristokrat, “Gene size mezuniyet veriyorum, Tanrı izin verecek, Cumhuriyet’in birinci asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Teşrinievvel 2023’te Tanrı’ın izniyle Cudi tertemiz olacak, Gabar tertemiz olacak ve bu ülkede tıpkısı tek terörist kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, savunma sanayisinde son yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’da geçmiş yıllarda ekonomi, keyif ve erişim üzere bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Aristokrat, son yıllarda hareket, baskın, cuşuhuruş gibi haddinden fazla sayıda kıran meydana gelmesine rağmen aynı biricik insana ‘Nerede bu celal?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı mamul bire bir Türkiye bırakacaklarını tamlayan Aristokrat, nesir edilen barajlardan spor tesislerine kadar türlü sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Soylu, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Biz takkadak kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilişkin ve dünyaya ilgili sözü olan benzeri milletiz.” diye konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, MHP Umumi Başkanı Oran Bahçeli ve BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin benzeri henüz bozuk Türkiye haline düşmesine cevaz kötülemek üzere Topluluk İttifakı adına nazik benzeri savaş ortaya koyduğunu dile getiren Soylu, şişman ve kıpırdak aynı Türkiye için, 21. yüzyıla kaşe vurabilmek için majör bir savaş verildiğini aktardı.

Aristokrat, “Bugün emir alan bire bir Türkiye bulunmayan. Asıl muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün dünya politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan aynı Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’üstelik tek malım var, o da FETÖ”

Icra Vekili Soylu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Eğer zaman Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa bittabi ki bu konudaki hassasiyetimiz sonuna kadar bitmeme edecek, hiç kimseye aynı okazyon vermeyeceğiz. Neymiş? Amerika’ya gidecekmişim bile iki öğün beni ‘istenmeyen adam’ ilan etmiş Amerika. üst üste iki kez. Neymiş? Amerika’üstelik mallarım varmış da onlara dahi halk koyacakmış. Benim Amerika’de tek malım var, o birlikte FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine belen eden Soylu, “Takkadak Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, yemeden içmeden Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Hangi antlaşma tığ Bağdat’ı rahat kuzuluk getirirsek, hangi zaman Şam’ı rahat kuzuluk getirirsek, ne zaman Filistin’den Yemen’e kadar bilcümle coğrafyayı huzurlu hale getirirsek işte o ant bu Rum’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Biz buna inandık.” diyerek konuştu.

Soylu, Topluluk İttifakı’nın tıpkı panel iktidarı idare etmek üzere kurulmadığına meni ederek, şunları kaydetti:

“Halk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Topluluk İttifakı’nın tarifi Sarıklı Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye büyüklüğünde, Topluluk İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a büyüklüğünde, Topluluk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya mevrut Eyüp Padişah Hazretleri’hangi büyüklüğünde, Piri Reis’e büyüklüğünde. Cumhur İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Halk İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Celal Bahçeli anca bir şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan daha çok, gelecek nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı idare edecek makro ayrımsız mirası bırakıyorlar. Buna inancınız cümle olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’birlikte, Avrupa’dahi aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tığ geleceğimizi Rum coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu sırat-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonradan Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik balaban ayrımsız kaşe vuracak. Bizi rastgele yerden bekliyorlar, aynı kardeşiniz namına söylüyorum, bize temas yerden dua ediyorlar, beklenti ediyorlar.”

Türkiye’de Cumhur İttifakı’nın yapacağı çokça iş olduğunu anlatan Soylu, “Bu balaban milletin, necip milletin yapacağı haddinden fazla hareket var. Bu ülkede YANLIŞSIZ Parti’nin yapacağı çok iş var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çokça hisse senedi var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çok iş var. Allah bizi size utangaç etmesin.” dedi.

Vekil Soylu, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan kullanılmamış Trabzon Güven Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında üstelik kullanılmamış hizmet binasının, kentin huzuruna ve güvenine hizmet noktasında güven mensuplarının gayretlerine yardım sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde bakım etmelerini dileyen Aristokrat, “Buradaki ve Türkiye’deki mecmu polis güçleri arkadaşlarımı Allah vikaye etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Bugün Türkiye’da, ülkemin gelişigüzel tarafında güvenlik açısından birlikte geçim açısından bile atılganlık açısından dahi şükürler olsun ki istediğimiz, aradığımız dideban oluşuk durumda amma bu mesleğin bildirme büyük zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler lahzada tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı kötülemek geçişsiz.” ifadelerini kullandı.

Soylu, Akyazı mevkisindeki Trabzon Çocuk Gidiş Geliş Terbiye Parkı’nı musahabe etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Valilik binasının birlikte açılışını gerçekleştirdi.

Share: