Ilbay Epcim; “Sene sonuna büyüklüğünde asfaltsız karye bırakmayacağız”

Bayburt Forma Köylere Bakım Sevk Birliği 2022 Yılı Kıymetlendirme Toplantısı Vali Cüneyt Epcim başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda Eşkâl ve ilçelere sadık köylerde gerçekleştirilmesi planlanan proje ödeneklerinin planlaması ele alındı.

Toplantıda konuşan Ilbay Cüneyt Epcim, bir nice köyün zir yapısının tamamlandığını ve yıl sonuna kadar tekmil köylerin köy içi asfalta kavuşacağını belirterek yaptığı açıklamada; “Karye altyapılarında rekorları kıracağımız tıpkısı yılın içerisindeyiz, yeter ki aktif ve artağan ayrımsız şekilde kaynaklarımızı kullanalım. Köydes kaynaklarımız, iç işleri bakanlığımızın, iller bankasının ve mekân kentçilik bakanlığımızın türlü destekleri bizlerle oldu. Bu sene Allah’ın izniyle asfaltsız karye bırakmayacağız amma sermaye biter kere bitmez çalışmalar bitmeme edecek Özel idaremizin performansını artırarak çalışmalarına devam etmesi çok mefret, yapılan hizmetlerin doğru olmasını ve Bayburt insanımıza şişman katkılar sağlamasını istek ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Valilik Derinti Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Aydıntepe Kaymakamı Mehmet Arsoy, Demirözü Kaymakamı Betül Büyükkılıç, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Apotr ve ait hava temsilcileri katıldı. – BAYBURT

Share: