İletişim Başkanlığı ve Rum Ajansından geleceğin iletişimcilerine kullanışlı stüdyo eğitimi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Küçük Asya Ajansının (AA), iletişim fakültesi öğrencilerinin yetiştirilmesi üzere 10 üniversiteden 100 öğrenciye vereceği kullanışlı stüdyo eğitiminin ilki başladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Küçük Asya Ajansı, iletişim fakültesi öğrencilerine yönelik kullanışlı stüdyo eğitimi hazırladı.

AA Bilgi Akademisi koordinasyonundaki eğitimlerin ilki AAtölye’da Sazak ve Yozgat Bozok üniversitelerinin bildirişim fakültelerinde yetişek gören 20 öğrencinin katılımıyla başladı.

Eğitimlerin açılışında konuşan AA Veri Akademisi Müdürü Cihangir İşbilir, 10 üniversiteden 100 öğrenciye eğitim verileceğini bildirdi. İşbilir, eğitimlerin, şümullü ve çağdaş stüdyonun bütün özelliklerini haiz AAtölye’de yordamlı gazeteciler aracılığıyla kılgısal namına verileceğini aktardı.

“Tecrübeleri mahirane-çırak metoduyla eskimemiş kuşaklara aktarıyoruz”

AA’nın 100 yılı aşan birikiminin gazeteci adaylarına aktarıldığını anlatım eden, İşbilir, şunları söyledi:

“Ajansımızın terbiye birimi olan Bili Akademisi’nin düzenlediği çok değişik ve nitelikli eğitimlerle hem gazetecilikteki yenilikleri çokça yakından izleme ediyoruz hem da tecrübeleri yırtıkça-şakirt metoduyla bakir kuşaklara aktarıyoruz. Ayrıca uzman savacı katmak için diplomasiden finansa, savunmadan enerjiye, uğraş muhabirliğinden vukuf gazeteciliğine, akarsu altı çekim tekniklerinden dronla kaynak çekimine varıncaya kadar bir nice yetişek programını yürütme ediyoruz.”

İşbilir, Olgun Akademisinin üniversitelerle ve hele bildirişim fakülteleriyle hisse senedi birliklerini geliştirmeye devam edeceğini bildirdi.

İki zaman sürecek eğitimlerde, iletişim araçları sektörüne nitelikli etkin kazandırılması amaçlanıyor. Üniversiteler marifetiyle seçilen kalburüstü öğrencilere monitör programcılığı, reji eğitimi, spikerlik ve diksiyon teknikleri, greenbox uygulamaları, ati aydınlatma ve fon teknikleri, fon yönetmenliği, habercilik eğitimleri ve medya okuryazarlığı, üs ötesi çağda habercilik alanlarında eğitimler verilecek.

Share: