Işıklı evcil haberleri… Beşir Kontrol Istirdat ekibi Entelektüel’da ayrımsız ilki başardı

Aydınlık’dahi esenlik hizmetleri ile gündeme gelen Beşir Derneği marifetiyle oluşturulan Taharri Istirdat Ekibi 18 ay süren eğitim faaliyetlerini başarı ile tamamlayarak ilin önce akredite taharri kurtarma ekibi oldu. 29 Orak Ayı 2020 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren Kıyamet ve Müstacel Nitelik Yönetimi çerçevesinde eğitimlerini muvaffakiyet ile tamamladıklarını tamlayan Dernek Başkanı Fatih Bonjur, eğitimlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Beşir Taharri Kurtarma Ekibi’nin eğitim çalışmalarının 18 ay sürdüğünü ve belirten Başbuğ Fatih Günaydın, göreve hazır olduklarını belirterek “18 maaş eğitim bilimi sürecinde kıyamet ve acil olaylar ile kontrol ve kurtarma standartları konularında bir nice eğitim bilimi düzlük grup bu süreçte kendisine verilen enkazlarda arama istirdat, boşaltma, orman yangınları, ulusal, bölgesel ve evcil tatbikatları başarılı ayrımsız şekilde tamamladı. Kıyamet ve Ivedili Kapsam Yönetimi Başkanlığı marifetiyle görevlendirilen tıpkısı alt kurul aracılığıyla kuramsal ve uygulamalı sınava bağımlı tutuldu. Sınavları kalburüstü tıpkı şekilde tamamlayan Beşir Taharri ve Kurtarma Ekibi Münevver’ın önceki ve bir tane akredite ekibi oldu” diye niteleyerek tamamen gönüllülerden oluşan ekibine teşekkür etti.

” Temas soy eğitimi başarı ile tamamladık”

İyilik ika duygusunun kayırıcı üzere yeryüzü sunturlu duygulardan biri olduğunu ve bu mantalite içerisinde Kontrol Kurtarma Ekibi’ni oluşturduklarını tamlayan Başbuğ Fatih Günaydın, “18 aylık yetişek sürecinde Görgülü AFAD aracılığıyla taharri ve istirdat, ateş, insanca müzaheret, psikososyal destek ve bir konularda eğitim aldık. Bunun beraberinde AFAD ekipleri ile enkazda kontrol ve kurtarma tatbikatları, orman yangınları, zayi kontrol ve aynı bir nice faaliyette fariza aldık. Sonuçta ekibimiz süreci tamamladı ve ilimizin önceki akredite ekibi oldu” diye niteleyerek bu aşamada emeği güzeşte ve herhangi bir zaman yanlarında olup kendilerine destek veren AFAD İl Müdürü Ramazan Harman’a AFAD Terbiye Ofis Müdürü Sinan Can’a ve Kentsel Arama ve Istirdat Eğitmenleri İsmail Sembol ve İsmail Ünal’a teşekkür etti.

Beşir Arama ve Istirdat Ekibinin tim lideri Hasan Binay başkanlığında her ant göreve hazır olduğu ve yetişek çalışmalarını da rutin aralıklarla sürdürdüğünü tamlayan Bonjur açıklamasının devamında, “Arkadaşlarımın muvazeneli hevesli himmet ve başarılarını takdir ediyorum. İlimizin afet ve evgin ebat kapasitesinin arttırılması noktasında bizler dahi bundan ahir süreçte ‘Biz olduk demeden kendimizi artık bittabi geliştirmeli pekâlâ daha yararlı olmalıyız’ noktasında eğitim ve tatbikatlarımızla gelişerek ilimize ve ülkemize bildirme müfit biçimde bakım etmeye devam edeceğiz. Rabbim ilimizi ve ülkemizi afetlerden saye etsin” ifadelerine yer verdi. – AYDIN

Share: