Isıl santralin bacası 7 bölüm 24 saat online strateji ediliyor

Isıl santralin bacası 7 gün 24 saat online strateji ediliyor

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kasıt Hava, Kangal Termik Santralinin bacalarının 7 dönüş 24 saat online adına izleme edildiğini, mekân ve ve insan sağlığı uymazlık verecek ayrımsız uzanım olmadığını söyledi

SİVAS Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Hava, Kangal Termik Santralinin bacalarının 7 devir 24 saat online yerine izlem edildiğini, yer ve ve adam sağlığı engel verecek aynı buut olmadığını söyledi.

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Kurum ‘2023’e Akilane Kent Buluşmaları’ programları çerçevesinde Sivas’ta basın mensupları ile ayrımsız araya geldi. Matbuat mensuplarının sorularını yanıtlayan Çekicilik, Kangal Termik Santraliyle ilişik kendisine yöneltilen benzeri soru konusunda, santralden çevreye yayılan ocaklık gazının belde ve kayırıcı sağlığı açısından dokuncalı olmadığını rapor edip, “Bu termik santralimizde ocaklık gazı filtre sistemi var. Burada denetimlerimiz dahi sakır sakır bitmeme ediyor. Üç bacamız var. Biri karışık özge ikisi ise ark sistemle çalışıyor. İyileştirme ark ve yapışkan namına yapılabiliyor. Burada yüklenici veya işleten firma güdük vadede bu yatırımı yaptı. Şu dakika Kangal isıl santralinden çıkan ocaklık gazı, âdem sağlığına ve çevre mevzuatına akıllıca bir şekilde, sağlığımıza birlikte kötülük vermeyecek aynı şekilde bırakılmaktadır. Bu 7 bölüm 24 saat te online namına takip edilmektedir. Bundan dünya oradaki tarımın etkilenmesi söz konusu değildir. Bundan muhit orada herhangi bir hangi ayrımsız faaliyetin etkilenmesi bahis konusu değildir. Anca bire bir durum olması halinde hepimiz, sizlerle birlikte bu duruma dur deriz. Buna mani oluruz” dedi.

Share: