İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 sevimli hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 dirilik yaşamını yitirirken 360 kişi üstelik yaralandı. Saldırılarda bir nice yapı vahim hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Medya Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında duygusal kayıpları ve oluşan maddesel hasara ilişkin uzun bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze ortada varılan ateşkesin ardından paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin da yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 emanet yaralanırken, 7 hayat yaşamını yitirdi. Konak Yunus’ta 6 can hayatını kaybederken, 30 emanet da yaralandı. Umum Wista ve Gazze’bile 131 güç yaralandı, 13 gönül hayatını kaybetti ve en çok duygusal kaybının yaşandığı Kuzey Gazze’dahi 18 birey yaşamını yitirdi, 151 güç bile yaralandı.18 BÖLÜK AĞIZ AĞIZA YIKILDI, 1675 HANE HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, büyük çapta maddesel hasarı da yanı sıra getirdi. Mecmu 18 basamak saldırılar sonucu tamamen yıkıldı. 71 hane aheste hasar alarak kullanılmaz arkaç gelirken, 1675 ev da bölümsel namına hasar gördü. Sunu aşkın konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü nahiye ise Gazze oldu.

Share: