İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 ülke için sarı, 4 il için turuncu kodlu ikaz

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve erte çekicilik sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, yıldız ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 kademe azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 memleket amacıyla zerrin ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Sarı kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin Ağacı, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kargaşa, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye yerine sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce üzere ise turuncu kodlu ihtar yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Solgun, havada “potansiyel kızdırma durumu”na meni ediyor. Hesap Pusulası edilen meteorolojik hadise sıra dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek operasyon üstüne tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Gelgel durumunun ağırbaşlı olduğjnu belirtir. Hesap Pusulası edilen meteorolojik fenomen sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça tedbirli olmalı, edimsel meteorolojik şerait ve tahminler izlem edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve erte çekicilik sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’da birlikte ayaz aktif olacak. Karadeniz’in efdal kısımlarında ise kalıntı kar görülebilir.Share: