İstanbul’u kana bulayacakken yakalanmıştı! PKK’lı Mehdi Mıhçı’nın keşif anları görüntülendi

Fatih’te PKK terör örgütüne yönelik planlı operasyonda, örgütün güya hususi kuvvetlerinin mensubu Mehdi Mıhçı sahte kimlikle yakalanmıştı. Mıhçı’nın İstanbul sokaklarında dolaşırken asayiş kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

BAKAN SOYLU, YAKALANDIĞINI SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, ” Gaye Karayılan’ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye güzeşte, PKK’nın sözde özel kuvvetlerine mensup, bomba eğitimi veren, İstanbul’bile gösteri yarmak ve yaptırmak üzere gelen; Seydo Botan Gever harf ünlü Mehdi Mıhçı, başarılı bir operasyonla yapmacıklı kimlikle İstanbul’de yakalandı. Güven İstihbarat ve İstanbul Inanma Müdürlüğümüze tebrikler” açıklamasında bulunmuştu.

MEHDİ MIHÇI’NIN İFADESİ

Mehdi Mıhçı, savcılıkta verdiği ifadesinde örgüte örgen olan ablasının ölümü sonrası terör örgütüne katıldığını anlatan şüpheli, bombalı eylemlere katılmadığını öne sürdü.

26 yaşındaki teröristin ifadesinde, “2014 yılında PKK terör örgütüne katıldım ve bu nedenle sahte kimliği kullandım. Ablam Jiyan Mıhçı PKK terör örgütüne katılmıştı. 2010 yılında öldüğü haberini aldık. Bu beni ruhsal namına etkiledi ve 2014’de ego birlikte örgüte katıldım. Avaşin’e gittim ve orada eğitim aldım. Eğitim sonrası Martir Behçet Bermani tepesinde kaldım, 2015 yılının sonuna büyüklüğünde o bölgedeydim. Sonrasında örgütten duyulmak suretiyle Irak’ın Diyana tarafında bulunan köylere geçtim.

“TÜRKİYE’YE GELMEYE ÇEKİNDİM”

Türkiye’ye gelmeye çekindim. Orada kendime ayrımsız sahn kurdum ve 2022’ye büyüklüğünde bu şekilde bire bir hanay sürdüm. 2022’nin Orak Ayı ayındaysa Irak’tan İran tarafına geçtim. Oradan üstelik Dert Doğubeyazıt üzerinden Türkiye’ye antre yaptım. İstanbul’bile ayrımsız iş kurmayı düşünüyordum. İş kurduktan bilahare ailemle görüşüp alışılagelen tıpkı hayat içerisine kazanmak istemiştim. Bana sorduğunuz ‘Nur Muhammet Bultan’ kimliğini Irak’taki kaçakçılar ayarlamıştı, nerede ve şüphesiz ayarladıklarını bilmiyorum.” dediği kaydedildi.Share: