İYİ Öğür Evcil Yönetimler İstişare Toplantısı Çorum’da yapıldı

İYİ Öğür Yerli Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan yerli yönetimler müracaat toplantısı, Çorum’un Sungurlu ilçesinde yapıldı.

İYİ Öğür Evcil Yönetimler Başkanı Pek Ergun, toplantı için geldiği ilçede Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i müzakere etti. Ardından esnaf ziyareti özne Ergun, daha sonra partililerle, Sungurlu Belediyesi mesire alanında düzenlenen yerel yönetimler konuşma toplantısında bire bir araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, 2022’nin lehçe nitelikli 4. toplantısını organize ettiklerini söyledi.

Toplantılarda, İYİ Öğür’nin yerel yönetimlerle müteallik politikaları ile domestik yönetimlerin sorunlarını kıymetlendirme fırsatı bulduklarını belirten Ergun, bu sayede henüz varlıklı benzeri politikaya topluluk olduklarını tabir etti.

İYİ Tümen’nin Türkiye’yi güçlendirilmiş parlamenter sisteme eylemek istediğini hatırlatan Ergun, Türkiye’nin çabucak milletvekili demokrasiye dönmesinin benzeri yetersizlik halini aldığını öne sürdü.

Ergun, İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener başkanlığında, evvel seçimde birinci parti olacaklarına inandığını dile getirerek, “Tamam bu sorunları çözebilecek yegâne bulunak İYİ Fırka’dir. Çünkü Türkiye’nin sunma donanımlı ve muvaffakiyetli kadrolarına erbap partisi İYİ Tümen’dir. Bundan etraf, milletimizin partimize göstermiş olduğu hazzetme gelişigüzel geçen dönüş artmaktadır. Bu fütur ortamında, İYİ Öğür ve liderimiz Meral Akşener milletimizin umudu haline gelmiştir. İktidarın alternatifi İYİ Öğür’mizdir.” diyerek konuştu.

Toplantıya, İYİ Fırka Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ile Yerli Yönetimler başkan yardımcıları Burhanettin Kocamaz ve Mete Insan, İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Şehremini Abdulkadir Şahiner ile Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Yozgat ve Kırıkkale illerinden partililer katıldı.

Share: