İYİ Parti Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı yapıldı

Kayseri’de İYİ Fırka Domestik Yönetimler Başkanlığınca planlı toprak istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanı Dokuz Canlı Ergun, tıpkısı otelde planlı toplantı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, bakir tip koronavirüs (Kovid-19) salgını başlamadan evvel degaje şümullü 3 büyük domestik yönetimler çalıştayı düzenlediklerini hatırlattı.

Salgın dönemi sonrasında ise süreli olarak Türkiye’nin dört bir tarafında lehçe müracaat toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Ergun, şunları kaydetti:

“Bu yıl içerisinde ilk İstanbul’da sonrasında bile Muğla, Adana, Çorum ve Samsun’dahi, kasaba illerimizin dahil olduğu lehçe müzakere toplantıları tertip ettik. Bugün üstelik eş tıpkı toplantıyı Kayseri’birlikte akdetmek için buradayız. İYİ Fırka Kayseri İl Başkanlığımızın ocak sahipliğinde düzenleyeceğimiz bölgesel müşavere toplantımıza kesim milletvekilimiz, Kayseri, Kahramanmaraş, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Sivas devlet başkanlarımız, yerel yönetimlerden mesul iklim başbuğ yardımcılarımız ve ilçe başbuğ yardımcılarımız, toprak ve ilçe şehremaneti sedir üyelerimiz katılacaktır. Bu toplantılardan gayemiz, Türkiye’yi domestik ve ulusal düzeyde yönetmeye talip partimizin evcil yönetimlerle ilişkin politikaları ile vizyonunu zenginleştirmektir.”

Ergun, konuşmasında ekonomiye yönelik değerlendirmelerde bulunarak, “Siyasi, ekonomik ve içtimai adına neredeyse bilcümle rakamların doğrulama ettiği kabilinden maalesef ülkemiz seçkin alanda sonuç 30-40 yılın sunma print dönemi yaşamaktadır. bahis konusu zorlukları yaşamamızın anne nedeni bellidir. Bu dönemi en dokunaklı şekilde geçiriyor olmamızın nedeni amme yönetiminde yaşadığımız sistemsel bir yöntem krizidir. Yaşadığımız sistemsel idare krizine ise hem partili cumhurbaşkanın sisteminin kendisi hem dahi bu sistemi kurgulayıp yürütme edenlerin şahsen kendileri sebep olmuştur.” dedi.

Açıklamanın peşi sıra basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya İYİ Öğür Kayseri Saylav Dursun Tutturgaç dahi katıldı.

Share: