İzmir domestik haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Tendürüst Kadınlar Projesi’ne Karışma Oldu

Türkiye’bile eğitimde ve istihdamda kayran alamayan zihayat kadınların soylu erki ve içtimai hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Taze Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi bile CV Bank Birimi ile dahil oldu.

“İnsana şayan hareket ve kazançlı büyüme” hedefiyle yola çıkılan proje, Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Düzenlilik Bakanlığı gelişim birliğinde, Mürekkep Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı vasıtasıyla yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir uçman iklim seçildi.

Projenin İzmir ayağını tay tay arabası Konfedere Uluslar Kalkınma Programı İzmir Kayran Izlence Yetkilisi Güvenç Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Istem Karaarslan, Çalışma ve Içtimai Güvenlik Bakanlığı İstihdam Politikaları Vahit Uzmanı Esra Sermin Dede, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın düz aldığı ekip Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını durumunda nezaret etmek amacıyla Gaziemir Belediyesi’ne müzakere etti. Takım, Gaziemir Belediyesi Matbuat Eser ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Bilimci ile görüştü. Görüşmenin ardından Gaziemir Şehremini Halil Arda’nın de diploma vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye dahil oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Ardıl üstelik kadının toplumsal hayatın değme alanında bulunması üzere çalışmalar yürüttüklerini, CV Bank’ın de hele bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Konfedere Milletler, Sabancı Vakfı kadar eke kurumlar aracılığıyla da görülmüş olmasından iri memnuniyet duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler için CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna büyüklüğünde destekliyorum. Bu proje ile artık kadının eğitim ve aksiyon olanağına kavuşacağına inanıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Bilim Adamı ise bu projede yer almaktan öz saygı duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, her sabık ahit bundan sonra vatandaşımızın aksiyon sahibi olması amacıyla kebir bire bir tavassut görevi görüyor. Hem gelişim verenle hem de hisse senedi arayan yurttaşlarla duygudaşlık kuran bire bir hava olduk. Belediyedeki ekibimizin da özverili çalışmasıyla sayı farkı herhangi bir ay 100 vatandaşımızı, akıbet 16 ay içre bin 620 vatandaşımızın iş sahibi olmasına vasıta ettik. Bu çalışmalarımızın Mürekkep Milletler Programı eliyle da görülmüş olmasından iri bahtiyarlık duyuyoruz. Geleceğini Kuran Gailesiz Kadınlar Projesi’ne makro katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: