Jandarma yansıtıcı dağıttı

Çorum’un İskilip ilçesinde uyanık ekipleri traktör kazalarının önlenmesi için başlatılan, “Yansıtıcı Tak Görünür Ol” projesi çerçevesinde çiftçilere yansıtıcı dağıttı.

ilçeye tutkun Şeyh köyünde traktörleri ile alay malay karye meydanında toplanan çiftçilere, İskilip İlçe Cingöz Komutanlığı trafik ekipleri tarafından, traktör kazalarını önlemeye yönelik alınacak tedbirler ile bu tedbirler çerçevesinde traktörlerin trafikte görünürlüğünü arttıran reflektör ve sürücülerin devrilen traktörün altında kalmasını engelleyen ROPS (Siper Çerçevesi) demirinin önemi anlatıldı. Eğitimin ardından traktör sürücülerine üçlü yansıtıcı ve broşürler dağıtıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklama de, “İl Cingöz Komutanlığı namına amacımız; ilimizde meydana gelen trafik kazalarının büyük bir kısmını oluşturan traktör kazalarını sunma uzuv indirerek kazalardan kaynaklı ahiret yolculuğu ve yaralanmaların önüne geçebilmek. Bu amaçla; trafik denetimleri ile birlikte çiftçilerimizde farkındalık oluşturacak brifing ve bilinçlendirme faaliyetlerine bitmeme edilecektir” ifadelerine kayran verildi. – ÇORUM

Share: