Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Islam Gizemcisi Ömer: “İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Yayla köyünde oturan ve ‘Sofi Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Çelik, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca adlı şarkıcı Justin Bieber’a teşekkürname ederken “İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la bir öz içeceğiz” dedi.

Hakkari bölgesine arpalık yerel kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle dikkat calip Ömer Çelik’in görüntüleri, 8 sene evvel sosyal medyada yer almıştı. ‘Islam Gizemcisi Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Çelik, görüntülerle birlikte ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu. Hakkari ve belde illerin birlikte İran ve Irak’tan üstelik düğünlerde ‘halay başı’ olması amacıyla tekâlif almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri sakat 10 çocuğu olan Ömer Polat, sabık yıl amansız hastalık hastalığı dolayısıyla eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Temas yerden nida üzere evine gelen misafirlerin ısrarı üstüne baştan düğünlerde yer almaya başlayan Polat’in halay performansı ise dansıyla ünlü Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı şarkıcı, Mutasavvıf Ömer’in halay müziği hesabına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi mevcut Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah gücük zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini tamlayan Çelik, “İlk yerine ünlü artist Junstin Bieber’a beni hakeza bir videoteyp ile mutlu ettiği üzere namına teşekkür ediyorum. Özel adına araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Gitgide kendime ilişkin bir nice dans ve halay figürü üstelik öğrendim. Düğünlerde yaptığım uç halaylar bir nice toplumsal iletişim araçları hesabında paylaşıldı. Yemeden Içmeden Şemdinli’den değil, artık mahdut dışından de teklif alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde mezuniyet kat arttı. Eşimi kaybettikten sonraları düğünlere meydanlık verdim. Vatandaşların ısrarları konusunda yine mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından da birçok sevenim var. Ancak adlı şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çok bahtiyar oldum, haddinden fazla sevindim. Buradan Kanadalı şarkıcı Junstin Bieber’a çok teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la ayrımsız çay içeceğiz” dedi. – HAKKARİ

Share: