Kadınlar afetzedeler üzere ahali emeği ürünler üretiyor

İzmit Belediyesi Eş ve Ev Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hayatiyet gösteren İZMEK, zelzele bölgesindeki vatandaşlar için el emeği ürünler yapmaya bitmeme ediyor.

İzmit Belediyesi Kadın ve Karı Hizmetleri Müdürlüğü ile İzmit Ahali Eğitim Bilimi Müdürlüğü gelişim birliğinde yetişek veren İZMEK, yaşanan hareket felaketinin arkası sıra mağdur olan vatandaşlar amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. İZMEK’deki karı üreticiler, yapacakları ahali emeği ürünlerin malzemesini kendileri alarak sarsıntı bölgesindeki vatandaşlara atkı, bere gibi kışlık ürünler üretiyorlar. Çalışmaları gelişmemiş sürede tamamlayacak kursiyerler, yaptıkları ürünleri sarsıntı bölgesine gönderecek.

“Parçalanmamış kursiyer arkadaşlarımızla beraber ahali emeği mahsulat üretiyoruz”

İZMEK Ahali Yetişek Merkezi Usta Öğreticisi Hacer Özkan, “Zelzele bölgesinde böylesine iri bir felaketi hayat dolu vatandaşlarımıza eski olsun diliyorum. İzmit Belediyesi’nin bölgede kuracağı oba kente yerleşecek vatandaşlarımız amacıyla, buradaki tekmil kursiyer arkadaşlarımızla bu arada umum emeği ürünler üretiyoruz. Malzemesini tamamen kendimizin aldığı ve halk emeğiyle yaptığımız oyuncak, argaç, bere, perforaj ve süt kuzusu kıyafetlerini paketleme işleminin tamamlanmasının ardından sarsıntı bölgesine göndereceğiz” dedi. – KOCAELİ

Share: