Kapıkule’de gurbetçi sülale İYİ Parti’ye Cumhur Reisi Erdoğan’ın konuşmasıyla cevap verdi

Kapıkule Sınır Kapısında gün amacında olan gurbetçileri konuşma eden İYİ Tümen heyetine vesile teybinden Cumhur Reisi Erdoğan’ın konuşmasıyla yanıt verdiler.

İYİ Öğür heyeti Edirne’de partisinin Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı adına görev eden İYİ Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Rıdvan Yırtıkça başkanlığında gurbetçileri devir amacında Kapıkule Çizi Kapısında ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen matbuat açılamasının peşi sıra Kapıkule’de yaşadıkları Avrupa ülkelerine görünmek üzere mesafe bekleyen gurbetçi araçlarını mülakat fail İYİ Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Rıdvan Usta ve beraberindekilere gurbetçi karı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını açar teybinden açarak yanıt verdi.

“Bizim teröristlerle işbirliği eden partilerle işimiz imkânsız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasıyla İYİ Fırka heyetine cevap verdiklerini tabir eden gurbetçi vatandaş Ayşe Nermin Tok, “İYİ Fırka ile işimiz imkânsız, CHP ile işimiz olanaksız. Bizim oyumuz Tayyip Erdoğan’a sonuna kadar arkasındayız. Bizim teröristlerle işbirliği özne tek partiyle ilişiğimiz olamaz. Onlar geldiği ant gördük ve dedik kim yeryüzü iyice cevabı Cumhurbaşkanımızı konuşmasıyla vereceğiz dedik, açtık sesi ve onlara gereken yanıt verildi. Biz sonuna kadar Erdoğan’ın yanındayız” dedi.

“İnşallah 2023 yılında bunlara berceste yolculuklar diyeceğiz”

Kapıkule Cızık Kapısında vakit muntazır gurbetçi Yaşar Tok birlikte gereken cevabı çevirgeç teybinden açtığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla verdiğini belirtti. – EDİRNEShare: