Kara yollarında buut

Yağız yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde pahal gidilmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün el durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı yenileme çalışmaları bitmeme ediyor. Bu nedenle herhangi bir ahit 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım farklı istikametten iki cepheli sağlanıyor.

Ankara- Konya yolunun Gölbaşı site geçişi 4-6. kilometrelerinde güreşçi köprüsü teşmil ve üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle Ankara-Konya istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala farklı istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometreleri, köprü hizmet ve tamirat çalışmaları zımnında trafiğe kapatılacak. Bu kesimde erişim almaşık güzergah olarak Müstecap-Habipler istikametinden gerçekleştirilecek.

Seydişehir-Akseki yolunun 33-37. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları sebebiyle İzmir istikameti iyi şeridi trafiğe kapatıldı. söz konusu kesimde erişim ikinci ve üçüncü şeritten devam ediyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü kenar yapım çalışmaları zımnında muvasala kontrollü sağlanıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Kuzey-Pozantı Güney kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde genleşme derzi bakım ve onarım çalışmaları zımnında muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt yüzeysel istila çalışmaları cihetiyle sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Bingöl- Taze yolunun 0-43. kilometrelerindeki ayrı cinsten kesimlerde imal çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü bitmeme ediyor.

Ermenek-Mutluluk yolunun 18-19. kilometrelerinde (Çamlıca mevkisi) imal çalışmaları zımnında muvasala kontrollü sağlanıyor.

Share: