Kara yollarında format

Esmer yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kez durumu bültenine bakarak, Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Şimal-Balıkesir Gün Batısı kavşakları 3-7. kilometrelerinde hizmet ve tamirat çalışması zımnında İstanbul ve İzmir yönlerinde sol şerit trafiğe kapatılacak. Bu bölgede erişim başka şeritlerden gerçekleştirilecek.

Balıkesir-İzmir yolunun 2-3. kilometrelerinde, Küçükbostancı Köprüsü’ndeki genleşme derzi bakım ve tamir çalışmaları cihetiyle muvasala bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

Kapıkule Çizgi Kapısı- Edirne yolunun 0-1. kilometrelerindeki açma imal çalışmaları dolayısıyla Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma diğer istikametten iki taraflı müsaade veriliyor.

Ankara- Çankırı yolunun 15-17, Aksaray- Ortaköy yolunun 9-11. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşım kontrollü bitmeme ediyor.

Osmaniye- Gaziantep yolu, 1-2. kilometrelerindeki üstyapı yenileme çalışmaları cihetiyle trafiğe kapatılarak, ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

Bingöl- Tendürüst yolunun 0-43. kilometrelerindeki muhtelif kesimlerde yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Kastamonu- Tosya yolunun 30-31. kilometrelerinde, Keçidere Köprüsü’nün yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü sürdürülüyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki Seyitler-1, Seyitler-2, Sümbüllü-1, Sümbüllü-2, Sümbüllü-3, Sümbüllü-4, Erenler-1, Erenler-2, Erenler-3 ve Adagül tünelleri yaklaşımlarında bulunan okumuş uyarı sistemlerinde (VMS) spekülasyon ve demontaj çalışması sebebiyle bugün ve erte 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma bir tane şeritten kontrollü müsaade verilecek.

Manisa- Turgutlu yolunun 7. kilometresinde ağız yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Share: