Kara yollarında genişlik

Kişmiri yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde korkulu gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün el durumu bültenine bakarak, TEMA Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı ve Mahmutbey gişeler arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla herhangi bir zaman 22.00-06.00 saatlerinde Edirne istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım ayrıksı istikametten iki taraflı kendisine sağlanıyor.

Ankara- Konya ayrımı-Yavru-Kaman yolunun 32-36. kilometrelerinde kez imal çalışmaları cihetiyle Ankara-Çocuk istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım değişik istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Çanakkale-Bandırma yolunun 45-47. kilometrelerinde (Bandırma şehir merkezi) düzeyli dudak, Aksaray- Ortaköy yolunun 28-31. kilometreleri ile Manavgat- Alanya ayrımı-Beydiğin yolunun 51-65. kilometrelerinde öğün yapım çalışmaları nedeniyle söz konusu kesimlerde ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Gümüşhane- Bayburt yolunun 7-8. kilometrelerinde kat imal çalışmaları sebebiyle erişim, mukassem yolun bire bir bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Kahramanmaraş-Narlı- Gaziantep yolunun 28-31. ve Tekman ayrımı- Muş ülke sınırı (Hınıs site geçişi) yolunun 23-29. kilometrelerinde defa yapım, Malatya- Sivas yolunun 30-33. kilometrelerinde Kuruçay Köprüsü’ndeki mücahede zımnında anılan kesimlerde muvasala kontrollü sağlanıyor.

Kayseri- Niğde yolunun 50-63. kilometrelerinde hizmet, tamirat ve asfalt çalışması zımnında sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Share: