Karabük haberi: Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te spor tesisi yaptıracak

Beşiktaş Başkanı Ahmet Işıklı Çebi, Karabük’e spor tesisleri yapacaklarını ve halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Yiğit Çıpa Polat AŞ’nin çarkıt umumi müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze töreni amacıyla Karabük’e gelen Çebi, Karabük Belediyesini konuşma etti ve kentte bulunan şirketlerine ait tembel vaziyetteki çıpa ve çelik fabrikasını babası Yaşar Zeybek Çebi ile gezdi.

Gezi sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Çebi, fabrikanın hesabına spor tesisleri

yapmayı planladıklarını anlatım etti.

Fabrikanın ve arsasının babasının ince yıllar mesai verdiği bire bir alan olduğu için kıymetini tamlayan Çebi, benzeri zamanda derslik arkadaşı olan, derece verdiği, Karabük’ü muhip ve hizmet eden Karabük Şehremini Rafet Iyilikçi ile bu konuda tıpkı ziyaret yaptığını anlattı.

“Çocukların spor yapabilecekleri tıpkısı kayran yapmayı tercih ederiz”

Babasının spora olan ilgisini anlatan Çebi, konuşmasına şöyle devam etti:

“Üretimlik bölgesinde TOKİ’nin bir yapılaşması olacaksa tığ dahi bu kalabalığın içerisinde, bu arazinin içerisinde spor tesisleri, çocukların basketbol, ayak topu, voleybol oynayacakları tıpkı karambol yapalım, babamızın de adını verelim dedik Rafet Bey’e, o de ‘Çok seviniriz.’ dedi.

Şimdi tıpkı cazibe çalışacaklar. TOKİ burada ayrımsız şehirleşme yapacaksa burada aileler oturacaksa ailelerin çocuklarının spor yapabilecekleri tıpkı düz yapmayı tercih ederiz.”

Yıllardır ilkin Süper Öbek kalkışmak için arzulu liglerde destan gösteren ve şimdilerde toy ligde düzlük alan Kardemir Karabükspor’un durumunun sorulması üstüne Çebi, takımın yeniden eski günlere gelebilmesi için öncelikle şehrin ayağa kalkması ve takımı bu kuzuluk getirenlerden adisyon sorulması gerektiğini belirtti.Share: