Karabük’te 72 yaşındaki CHP üyesi, partisinin yer başkanlığında darbedildiğini tez etti

Karabük’te 57 almanak CHP üyesi 72 yaşındaki tıpkı dirilik, partisinin ülke başkanlığında devlet sekreteri eliyle darbedildiğini öne sürdü.

İddiaya göre, CHP Karabük İl Başkanlığına çay çekmek ve sohbet etmek için revan tümen üyesi Doğan A, bire bir endüstri kuruluşundan parti hesabına mal alındığı iddialarını dile getirince İl Sekreteri Erdoğan T’nin saldırısına uğradı.

Aldığı print darbeleriyle yaralanan Doğan A, sair partililer tarafından Karabük Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavisinin arkası sıra gazetecilere izah eden Doğan A, geçmiş dönemde parti düzen bağı kurulunda düzlük aldığını, bu nedenle aynı sanayi kuruluşundan dünyalık alındığı iddiaları konusunda araştırma yaptığını ve görüştüğü tümen yöneticilerinin bu durumu doğruladığını söyledi.

Partide bulunduğu ve balkonunda oturduğu sırada İl Sekreterinin yanına geldiğini ve bu olayın gündeme getirilmesinden kendisini mesul tuttuğunu anlatan Doğan A, “Bana hakaretlerde bulundu. Ben bile kendisini muhatap almadığımı ilettim. Elan sonra bana saldırdı. Araya giren arkadaşların arkasında dahi yumrukları savurdu. Ben kalp krizi geçirmiştim, zaman sulandırıcı kullanıyorum. Kaşım yarılınca akan düşünce dindiremedik. Arkadaşlarım ve toprak başkanı beni hastaneye getirdi. İl başkanı birlikte saldırı sırasında ordaydı.” diyerek konuştu.

Partililiğin babasından kaldığını ve 15 yaşından bu yana partide görevlerde bulunduğunu anlatan Doğan A, “Umumi Başkanımız hani çetelerden bahseder evet. Bu çeteler mevrut oturmuş koltuklara onlar yönetim ediyor. Bunlar partili falanca değil.” dedi.

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır ise olayın arkası sıra ülke sekreterinin ricat ettiğini, hile yerine toplanıp hem istifayı hem dahi olayı değerlendireceklerini bildirdi.Share: