Karabük’te Balıklarkayası Kavşağı anne atma töreni düzenlendi

Karabük’te, Balıklarkayası Battı Artık Kavşağı için ana atma töreni gerçekleştirildi.

Vali Fuat Gürel, Karabük Belediyesi tarafından başlatılan projenin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, şehirlerin büyüdüğünü, kentteki miftah sayısının ise akıbet yıllarda 26 binden 72 bine çıktığını söyledi.

Türkiye’birlikte insanların refah seviyesinin yükseldiğini belirten Gürel, “Bilcümle bu gelişmeler sonucunda şehirlerin altyapılarının büyütülmesi gerekiyor. Şehrimizde bir nice alanda yatırımlar var. Temas muadele ortamında uğraşırsak şehrimizin sorunlarını çözmede başarılı oluruz. Karabük’te yapılan yatırımların tüm kontak, muadele içerisinde yapılıyor. Tığ yöneticiler bu bağlanak ve beraberliği sağladığımız müddetçe Karabük çok henüz ileriye taşınacak.” dedi.

Gürel, Demir-Çelik ve Balıklarkayası kavşaklarının yapımı tamamlandığında trafik yoğunluğunun haddinden fazla azalacağını kaydetti.

YANLIŞSIZ Fırka Karabük Milletvekili Halk Ünal de 2002’den bu yana Karabük’e yapılan hizmetleri anlattı.

DÜRÜST Öğür Karabük Mebus Niyazi Çağ üstelik projenin şehir trafiğini dokunaklı şekilde rahatlatacağını dile getirdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Iyilikçi dahi proje için Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yoluyla 100 milyon liralık kredi sağlandığını söyledi.

Projenin maliyetinin kestirmece 100 milyon liralık olduğunu anlatım fail Yardımsever, “Karabük’ün 100 yıllık kenar problemini çözmüş olacağız. Projeyi çok kısa bir sürece tamamlayacağız.” diyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra yapılan dua ile projenin temeli atıldı.

Törene, İl Cingöz Komutanı Garip Gümüş, İl Itimat Müdürü Şayan Yırtar, Yenice Belediye Başkanı Anlaklı Çaylı, Eskipazar Şehremini Hüseyin Dönmez, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, SELIM Öğür İl Başkanı İsmail Altınöz, MHP İl Başkanı Ihtiyaç Kar, Karabük Belediye Komutan Yardımcısı Seher Berker, alım müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Share: