Karabük’ten gelişmemiş güdük

Karabük İl Genel Meclisi eylül ayı toplantısının beşinci birleşimi yapıldı.

Meclis Başkanı Ahmet Sözen önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda, resmi gündem maddeleri, divan üyelerinden mevrut yazılmış ve namzet önergeler görüşülerek karara bağlandı.

Sözen, yaptığı konuşmada, “İmar tasrif değişiklikleri, içme suyu tahsisleri, Yazıköy, Pınar, Bostanbükü, Gayza köylerinin ümran planlarının yapılması, asfalt serme makinesi finişerin kiralama bedeli, kamu kurumlarından gelen talepler doğrultusunda kayran tahsisleri ve 2022 mali yılı sonu bakımından gelir artışı meydana geleceği hesaplanarak 46 milyon lira eklenmiş bütçe yapılması hususları görüşülerek karara bağlandı.” bilgisini verdi.

Vali Gürel’den halk günü toplantısı

Vatandaşların arzu, şikayet ve önerilerini dile getirdikleri çap ile vatandaşın buluşma noktası olan “Halk Günü” toplantısı, Vali Fuat Gürel başkanlığında yapıldı.

Görüşmelere katılan vatandaşlarla görüşerek namına yersiz sav, şikayet ve taleplerin çözümü üzere kurum ve kuruluş müdürlerine istek veren Gürel, “Kerem kendisine bugüne kadar olduğu üzere imdi dahi vatandaşlarımızın yanı sıra olmaya bitmeme edeceğiz. Kapımız vatandaşlarımıza herhangi bir ant ayan.” ifadesini kullandı.

DOĞRU Tümen Karabük teşkilatının “Karşı Karşıya 100 Çağ” ziyaretleri sürüyor

SELIM Fırka Karabük Milletvekilleri Halk Ünal ve Niyazi Çağ ile İl Başkanı İsmail Altınöz, izlence kapsamında Eflani ilçesinde kurumları müzakere etti.

Kaza, polis güçleri, cingöz, esenlik, terbiye, orman, spor ve turizm alanında canlılık gösteren kurum ve kuruluşlara gittiklerini anlatan Altınöz, ildeki sunu ücra köşelere kadar gidip hem çalışmalarını anlattıklarını hem problemleri durumunda çözdüklerini kaydetti.

Gitmedikleri köy bırakmayacaklarını belirten Altınöz, Reisicumhur ve SELIM Öğür Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını herkese ilettiklerini bildirdi.

Karabüklüler “Öz Kentimde 1 Zaman Turistim” projesiyle Safranbolu’yu geziyor

Safranbolu Belediyesince hazırlanan “Kendi Kentimde 1 Dönem Turistim” projesi kapsamında ilçeye yolculuk etkinliği başlatıldı.

Belediye Başkanı Elif Köse, yaptığı açıklamada, Karabük’ün başka ilçelerinde eğleşme edenlerin, Safranbolu’nun yüce ve tarihi yapılarını tanıması üzere kombinasyon ettikleri gezi etkinliğine bugün başladıklarını bildirdi.

Her çarşamba yapılacak geziye akmak isteyenlerin, belediyenin internet sitesinde “duyurular” bölümündeki müracaat formunu doldurup Umum Masası’na teslim edebileceğini nâkil Köse, kontenjanın 30 kişiyle sınırlı olacağını kaydetti.

Share: