Karaman’da 2 kişiyi öldüren, 1 kişiyi üstelik yaraladığı öne sürülen 2 yaşama tutuklandı

Karaman’üstelik tartıştığı 2 kişiyi silahla öldürdüğü, 1 kişiyi de tehlikeli yaraladığı iddia edilen kuşkulu ile olaya karıştığı gelecek sürülen aynasız tutuklandı.

Polis ekipleri eliyle yakalan A.S’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheli A.S’nin emniyette verdiği ifadesinde, öldürdüğü Ziyalı Çaltı, Veli Ulushan ve yaraladığı Uca Atakan Y. ile aralarında takanak meselesi olduğunu istikbal sürdü.

A.S. ifadesinde, “Işıklı ve Veli’yi etil alkol kabul etmek için nida ettim. Kiralık araçla Urgan Mahallesi’nde kâin taş ocakları mevkisine gittik. Orada ispirto aldıktan bilahare belimdeki tabancayı çıkarıp Vazıh’ın ve Iye’nin başına elem ederek öldürdüm. Henüz sonra fenomen yerinden ayrılıp kent merkezine döndüm. Telefonla Yüce Atakan Y’yi arayarak Alpaslan Türkeş Parkı’na çağırdım. Onu üstelik benzeri tabancayla göğsünden vurarak kaçtım.” dedi.

Katil zanlısının ifadesinde, polise yakalanmaması halinde 3 kişiyi daha vuracağını söylediği öğrenildi.

Polis ekiplerinin araştırması sonucunda olaya karıştığı belirlenen M.B. bile gözaltına alındı.

Şüpheliler, emniyetteki sorgunun peşi sıra cinayetin işlendiği bölgenin sıklet bölgesi olmaması zımnında jandarmaya teslim edildi.

Şüpheliler özel bir hastanedeki afiyet kontrolünün arkası sıra geniş asayiş önlemleri altında adliyeye irsal edildi.

A.S. ve M.B. nöbetçi barış ceza hakimliğince tutuklandı.

Olay

A.S, evvel Ahi Osman Mahallesi Alparslan Türkeş Parkı’nda tartıştığı Uca Atakan Y’yi silahla yaralamış, yakalanınca Vazıh Çaltı (36) ve Veli Ulushan’ı (35) de öldürdüğünü söylemiş, bunun konusunda A.S’nin tarif ettiği bölgeye giden polis güçleri ekipleri Çalı ile Ulushan’ın cesetlerini bulmuştu.

Share: