Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Alım, “Bizim seçimlerle ait tek kaygımız olmadı”

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “Bizim seçimlerle ilişik hiçbir kaygımız olmadı”

SİVAS – Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kasıt Gelgel, Sivas’ta yaptığı konuşmasında seçimle ilgili hiçbir kaygıları olmadığını, henüz ongun benzeri gelecek sunma kaygıları olduğunu söyledi.

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Gelgel, ‘2023’e Akıllıca Site Buluşmaları’ programları çerçevesinde Sivas’ta katıldığı tıpkısı saf programların arkası sıra Sivas’ın Koyulhisar ilçesine geçerek Aydınlar köyünde TOKİ yoluyla düz yazı edilen Kat Sayı Ekincilik karye projesinin açım törenine katıldı.

Gurur burada yaptığı konuşmada, hiçbir intihap kaygıları olmadığını ifade yazar, “Diyorlar kim bize ‘önümüzde intihap var, seçimle ait tıpkısı kaygınız var mı?’ Bizim seçimlerle ilgili hiçbir kaygımız olmadı. Allah’ın izni ile bundan sonrada mümteni. Ama bulunmaz kardeşlerim şu kaygımız var. Çocuklarımız üzere, gençlerimiz amacıyla, geleceğimiz amacıyla henüz bereketli ayrımsız gelecek yeryüzü kaygımız var. Bunun için mücadele ediyoruz. 12 sene geçmiş aradan, projemiz tamam, vatandaşımız varlık ve mutluluk içerisinde Ekincilik Köy konutlarımızda oturuyorlar. Buraya sizlerin duasını ahzetmek amacıyla geldik. Bizim için genişlik iri bahtiyarlık bu. Nerede bire bir afet olsa tığ sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 2 saat içerisinde kıran bölgesinde oluyoruz. Vatandaşımızın cümle sıkıntılarında onlarla müşterek, rağbet gönüle bütün eksiklerini gideriyor, ayrımsız taraftan de yıpranmamış hayat alanlarının resmini çiziyor ve o resmi birlikte aceleci benzeri şekilde yapmaya himmet gösteriyoruz.” dedi.

“Yüz yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdık”

Nazır Kurum konuşmasında 100 yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdıklarını anlatım ederek şunları söyledi. “Bize uymazlık diyor ki ‘ne bu aceleniz, cuşiş oluyor 3 gün sonradan konutları gösteriyorsunuz’ 15 dönüş bilahare evvel konutları konfirmasyon ediyorsunuz. Nedir bu acele’ Bizim acelemiz milletimizi açta açıkta bırakmamaktır. Bizim acelemiz Türkiye’mizi milletimizi modern medeniyeler seviyesine çıkarak canlı Türkiye yapmaktır. Bizim acelemiz Dünya’nın yer balaban 10 ekonomisi arasına ülkemizi sokmaktır. Gençlerimizin geleceğe güvenle baktığı ve bu manada dahi hızla aceleten her alanda kendine yeten savunma sanayinde; tarımında, turizmimde, enerjisinde kendine yeten ayrımsız devlet ika anlayışıyla çalışmaktır. Bizim hayallerimiz var. Hayali sıfır işte bu projeleri bile gerçekleştiremez. Bizim dertlerimiz var. Dertliyiz bu ülkeyi inşallah bütün birlikte burada Aydınlar köyünün sakinleriyle Koyulhisar’ımızda Suşehri’mizde Sivas’ın 16 ilçesiyle merkeziyle inşallah geleceğe taşımaktır. 2023 yılında bile Topluluk ittifakını Cumhurbaşkanı’mızı yeniden seçmece inşallah yeni yüzyılın Türkiye’sine başlamaktır. Sizler herhangi bir zaman bizlere destek oldunuz. Her ahit arkamızda oldunuz. Çarpış demediniz seyahat eylemleri demediniz bilcümle Cumhurbaşkanımızı desteklediniz. Desteklemeye devam ediyorsunuz. Her şeyi yaptık mı yapamadık. Amma tehlikesiz olun yüzyılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdık. Yapmaya devam edeceğiz. Bakım etmeye bitmeme edeceğiz. Nişane yapmaya Eser siyaseti yapmaya bitmeme edeceğiz. Varsın tehalüf seçme çeşit eleştiriyi yapsın varsın muhalefet değme makule iftiraları, yalanları söylemeye bitmeme etsin tığ milletimize hizmet uğrunda aşkla şevkle azimle kararlılıkla devam edeceğiz.”

Konuşmanın arkası sıra Kat Sayı Tarım Köyü dualarla açıldı. Açılışın peşi sıra icra vekili Kurum ve beraberindekiler proje alanına ağaç dikti.

Share: