Katarakt ameliyatı için hastaneye gitti! Cerrahi Müdahale sonrası âmâ olduğunu iddia etti

Kalıp Develik ilçesine kapalı Turunçlu Mahallesi’nde eğleşme eden Şanlı Kirmit (72), 4 April’üstelik sağ gözünde uzağı görememe şikayetiyle Hatay Terbiye ve Araştırı Hastanesine başvurdu. Burada Kirmit’e akbasma ameliyatı olması gerektiği belirtildi. Fakat Antakya’daki Özel Yaşam Tıp Cerrahi Merkezi’nde iki posta katarakt ameliyatı olan Ulu Kirmit esen gözünü kaybetti.

“AMELİYATTAN BILAHARE GÖZÜM GÖZSÜZ OLDU”

Ameliyattan sonralari hastaneye arama amaçlı gittiklerini belirten Kirmit, “Benim gözümün iyileşmesi durumuyla ilgili tek netice çıkmadı. 15 çağ sonra ayrıksı benzeri hastaneye ve eksantrik tıpkı doktora gittiğimizde bize söylenen gözümün rüyet yetisini kaybettiğiydi. Aynı eski ameliyatı yapan etibba bana bir ameliyat elan yapmamız gerektiğini rapor ettiler. Bu doktorlardan tıpkı tanesi gözümün bu ikinci operasyondan bilahare yüzde 95 göreceğinin umudunu bana verdi. Bana sunulan yüzde 95 oranından bu işler sonrasında sıfırla çıktık. Biz bu arada birçok sayrılarevi ve doktora gittik ancak tıpkı bulgu alamadık. Gittiğimiz mecmu doktorlar ‘bu göz bundan sonra âmâ’ dedi ve bizi ferasetsiz gönderdi. Daha ilk gözüm görüyordu, ameliyattan sonra gözüm görmez oldu” dedi.

“YAPILAN IŞLER BAŞARISIZ GEÇTİ”

Özcan Kirmit dahi, babasının operasyondan sonralari tek şekilde göremediğini rapor etti. Sayrılarevi sürecini anlatan Özcan Kirmit, “Babamı 4 April 2022 tarihinde Hatay Mehabet Hastanesine ayn polikliniğine muayeneye götürdüm. Babamın akbasma ameliyatına ihtiyacı olduğunu rapor ettiler. Bunun üzerine hastanede işler sırasının 2 ay gibi teferruatlı bir müddet olduğunu bize ilettiler. Hususi bire bir hastaneye götürdüğümüz babama ameliyat yapıldı. Burada yapılan işler rate geçti. 15 devir süresince babamı kontrole götürdüm. Babamı arada bir dahi Hatay Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine birlikte taharri amaçlı götürdük. Ameliyatı eden hekim operasyonun rate geçtiğini ve katarağın yere düştüğünü ve haberinin olmadığını rapor etti. Biz o günden sonra eksantrik hastanelere gittik. Buralarda babamın gözü üzere imdi et kafalı dönüşü olmayacağını bize söylediler” diye konuştu.

“BABAM ŞU AN ÂMÂ, BİZE YARDIMCI OLUN”

İlk ameliyatı fail doktorun özel hastanede çalışan iki hekim arkadaşıyla gelişigüzel kendilerine ikinci tıpkısı faaliyetler gerektiğini söylediğini rapor fail Kirmit, “Biz da babamın gözü amacıyla ongun olacaksa operasyonu kabul ettik. İkinci operasyondan sonradan 15 ahit süresince gözün görmediğini, operasyonun üstelik liyakatsiz geçtiğini bize bildirdiler. Tığ birlikte Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduk. İşin adli tarafı 2 aydır devam ediyor. Bu operasyon yapılmadan ilk babamın kapalı gözü yakını görebiliyordu, uzağı dahi gözene yardımıyla görebiliyordu. Önceleri miftah kullanabiliyordu, deminden araç kullanamıyor. Içtimai hayatında üstelik hacir oldu. Evden çıkamıyor. Babam şu an kör, bize koruyucu olun” diye niteleyerek konuştu.

Özel Yaşam Tababet Cerrahi Merkezi yönetimi ise, konunun yargıya taşındığını, şu dakika tıpkısı açıklama yapmayacaklarını bildirdi.Share: