Kayapınar’da 6 bin bala yüzme öğrendi

Kayapınar Belediyesine sadık havuzlarda eğitimlerini başarıyla tümleç 6 bin bala yüzme öğrendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 14 Haziran’dan itibaren Fırat, Dicle, Anzele ve Küpeli havuzlarında 2’si sadık 2’si zahir başlamak üzere 4 yüzme havuzunda yaz sezonu süresince 7-17 arası 6 bin çocuğa yüzme eğitimi verildi.

“Yüzme Bilmeyen Çocuğumuz Kalmasın” projesi kapsamında eğitmenlerden yaz ayları süresince aç eğitim gören çocuklar ve aileleri düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili Arif Karaman, gençlerin fiziki ve toplumsal gelişimleri konusuna önem verdiklerini söyledi.

Karaman, okulların kapanmasıyla birlikte belediyeye ilgili 2’si merbut, 2’si yalınlık oluşmak üzere 4 havuzda yüzme kurslarını başlattıklarını tabir ederek, 6 bin çocuğun bu kurslardan faydalanarak yüzme öğrendiğini belirtti.

Salgın döneminde yaşanan kaybı bu dönemde çalışmalara sürat vererek telafi etmeye çalıştıklarını nâkil Karaman, “Çocuklarımızın, ailelerimizin desteğiyle sportif faaliyetlere yönlendirilmesi bizleri çok mutlu ediyor. Ayrıca belediyemize ait 2 kapalı yüzme havuzumuzda ise eğitimlerimiz devam edecek. Emeği sabık eğitmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: