Kayseri Büyükşehir Belediyesi 89 öğrenciye staj imkanı sundu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 89 üniversite öğrencisine staj imkanı sundu.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının tam kamu çalım ve kuruluşlarında Staj Seferberliği Projesi çerçevesinde oluşturduğu Kariyer Kapısı Çevrimiçi Platformu üzerinden staj açmak üzere başvuruda mevcut 89 darülfünun öğrencisinin başvuruları akseptans edildi.

Öğrenciler, Şehir ve Mıntıka Planlama, Harita ve Kadastro, Halkla İlişkiler ve Radyo Göstergeç, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı, Yapı Denetleme, Veterinerlik, Sosyal Hizmetler, Ruh Bilimi, Sivil Defans ve İtfaiyecilik, Mimari Yenileme, Faaliyet-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, İşletme, İktisat, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile meslek yüksekokullarının ilişkin bölümlerinden başvuruda bulunarak belediyenin ait birimlerinde staj yapma fırsatı yakaladı.

Üniversitelilere staj yaptıkları birimlerin yetkilileri vasıtasıyla iş deneyimi ve deneme kazandırılmak için staj süreci süresince destek verildi.

Büyükşehir Belediyesi staj imkanı sunduğu öğrencilere ilgilendiren mevzuat gereği minimum ücretin yüzde 30’u oranında ecir ödedi.

Share: