Kayseri haberleri! Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu başladı

– Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu başladı

Maratona 15 talih ve 6 bin sporcu katıldı

KAYSERİ – Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, bu sene ikincisi ‘Erciyes’ temasıyla planlı Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu Türkiye’nin değişik illerinden mevrut sporcuların beraberinde 15 ayrımlı ülkeden katılan sporcuların müthiş rekabetine manzara oldu.

Geçtiğimiz sene ‘Kültepe’ temasıyla ilki düzenlenen ve dikkatleri konusunda çekici Arsıulusal Kayseri Yarı Maratonu bu sene ‘Erciyes’ temasıyla gerçekleştirildi. Türkiye’nin ciharıyek yanından 6 bini çok Türk sporcunun beraberinde 15 ülkeden 120 ecnebi sporcunun birlikte katıldığı maratonda hem vatandaşlar spor yaptı hem dahi kentin tanıtımı arsıulusal boyutta yapıldı. Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu açım törenine, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Reisi Mustafa Sarp, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Cahillik ve Spor İl Müdürü Ulvi İhsan Kabakcı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, Spor A.Ş. Umumi Müdürü İbrahim Somtaş, bürokratlar, ülkenin ciharıyek yanından gelen sporcular ile 15 ayrımlı ülkeden katılan yabancı sporcular ve Kayserili sporseverler katıldı. Halk Koşusu öncesi, start verilmeden önceki mütekellim Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, “Bu çalışmaya katılanların her birine ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Başarılar diliyorum” derken, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise katılımcılara başarılar diledi. Ilbay Çiçek birlikte “Huzurun şehri Kayseri’den parçalanmamış Türkiye’ye esenleme yolluyoruz, umum Türkiye’ye benzeri curcunalı veriyoruz. Bugün burada çocuk, dinç, nemli, kül Kayseri tıpkısı arada. Farkındalık namına, angajman kardeşlik içerisinde birlikteyiz” diye konuştu. Konuşmaların peşi sıra dümbelek sayım yapılarak, tören düzeni eliyle korna basılıp, bidayet hakemlerince koşun başlatıldı. Komutan Büyükkılıç ve Vali Çiçek ile beraberindeki protokol dahi ahali koşusuna katıldı.

‘Erciyes’ temasıyla iri benzeri katılımla ve ‘Bir Maratondan Elan Fazlası’ sloganı ile düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu 21K, 10K ve halk koşusu tevessül etmek amacıyla üç kategoride koşuldu. Isınma egzersizleri yapıldıktan sonradan başlayan nısıf maratonda, sporcular, Cumhuriyet Meydanı, Sivas Caddesi, Yıldızevler ve Küçük Asya Harikalar Diyarı rotasında çalma döktü. Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. eliyle planlı nısıf maraton mülevven görüntülere de tayf oldu. Sivas Caddesi boyunca sporcuları motive edecek Büyükşehir Belediyesi bandosu ile mini konserler verilirken, Spor A.Ş.’nin minik kursiyerleri dahi el kenarlarında sporcuları alkışlayıp, moral ve motivasyon verdi. Sporcular beyninde yediden yetmişe herkes kayran alırken, arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu, festival havasında gerçekleşti.

Share: