Kayseri spor haberi: Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yoluyla, bu yıl ikincisi ‘Erciyes’ temasıyla planlı Arsıulusal Kayseri Yarı Maratonu Türkiye’nin değişik illerinden gelen sporcuların birlikte 15 farklı ülkeden katılan sporcuların korkunç rekabetine hayal oldu.

Geçtiğimiz yıl ‘Kültepe’ temasıyla ilki planlı ve dikkatleri üstüne çeken Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu bu yıl ‘Erciyes’ temasıyla gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından 6 bini fazla Türk sporcunun yanı sıra 15 ülkeden 120 ecnebi sporcunun üstelik katıldığı maratonda hem vatandaşlar spor yaptı hem da kentin tanıtımı uluslararası boyutta yapıldı. Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu açım törenine, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Reisi Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Yüce İhsan Kabakcı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, Spor A.Ş. Umumi Müdürü İbrahim Somtaş, bürokratlar, ülkenin dört bir yanından mevrut sporcular ile 15 değişik ülkeden katılan yabancı sporcular ve Kayserili sporseverler katıldı. Umum Koşusu öncesi, bidayet verilmeden ilk mütekellim Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, “Bu çalışmaya katılanların seçkin birine ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Başarılar diliyorum” derken, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise katılımcılara başarılar diledi. Vali Çiçek bile “Huzurun şehri Kayseri’den bilcümle Türkiye’ye esenleme yolluyoruz, tam Türkiye’ye tıpkı curcunalı veriyoruz. Bugün burada yavru, dinç, buğulanmış, yekpare Kayseri bire bir arada. Farkındalık hesabına, bağlantı muadele içerisinde birlikteyiz” diye konuştu. Konuşmaların peşi sıra kafasız sayım yapılarak, tören düzeni vasıtasıyla klakson basılıp, start hakemlerince koşun başlatıldı. Başbuğ Büyükkılıç ve Vali Çiçek ile beraberindeki protokol dahi el koşusuna katıldı.

‘Erciyes’ temasıyla şişman bire bir katılımla ve ‘Bir Maratondan Henüz Fazlası’ sloganı ile düzenlenen Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu 21K, 10K ve el koşusu atılmak amacıyla üç kategoride koşuldu. Isınma egzersizleri yapıldıktan sonradan başlayan nısıf maratonda, sporcular, Cumhuriyet Altını Meydanı, Sivas Caddesi, Yıldızevler ve Anadolu Harikalar Diyarı rotasında ter döktü. Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. marifetiyle düzenlenen yarı maraton mülevven görüntülere de fon oldu. Sivas Caddesi boyunca sporcuları motive edecek Büyükşehir Belediyesi bandosu ile mini konserler verilirken, Spor A.Ş.’nin minik kursiyerleri da misil kenarlarında sporcuları alkışlayıp, moral ve güdeleme verdi. Sporcular arasında yediden yetmişe dizge yer alırken, arsıulusal Kayseri Yarı Maratonu, festival havasında gerçekleşti. – KAYSERİ

Share: